NKP PODHALE Nowy Targ vs. WATRA Białka Tatrzańska

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ NKP PODHALE Nowy Targ vs. WATRA Białka Tatrzańska
2015-05-31

Na 26. kolejkę spotkań o mistrzostwo IV ligi Małopolska Wschód przypadł derbowy pojedynek pomiędzy Watrą Białka Tatrzańska, a
drużyną NKP Podhale Nowy Targ.

Nowotarżanie nie wykorzystali okazji na powiększenie przewagi w tabeli przegrywając z gospodarzami 2-0. Pierwsza połowa meczu rozgrywna była pod dyktando lidera,  który posiadał piłkę częścięj szukając swoich okazji grą skrzydłami. Jednak akcje przeważnie kończyły się rzutami rożnymi, z których najlepszą okazje zmarnował w 28. minucie M. Bobak, główkując w czystej pozycji ponad bramką.

Drugie 45 minut było o wiele ciekawsze dla licznie zebranej publiczności. W 58. minucie piłkę na prawym skrzydle otrzymał Kuchta, po przyjęciu oddał strzał, a piłka wylądowała w samym"okienku" bramki. Minęły dokładnie 2 minuty i znów piłkarze w czerwonych strojach cieszyli się z bramki. Tym razem strata piłki Podhala  w środkowej strefie boiska, piłkę otrzymał Kalita i idealnie wrzucił ją do nadbiegającego Remiasza, który główką po raz drugi zmusił Antolaka do wyjmowania piłki z siatki. Ostatnie 30 minut to już ciągłe ataki NKP Podhale Nowy Targ. Najlepsze okazje mieli Czubin główkując niecelnie z 5 metrów, dwukrotnie Komorek oraz Dudek przegrywając starcie oko w oko z Majerczykiem. Watra w samej końcówce groźnie kontrowała i po błędzie Antolaka, Rabiański nie trafił do pustej bramki.

Watra Białka Tatrzańska – NKP Podhale Nowy Targ 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kuchta 58, 2:0 Ł. Remiasz 60.

Watra: Majerczyk ŻK – Plata, Olbrycht, Łojek, Kuchta – T. Remiasz (72 Chorążak), Drobnak, Kalita, P. Duda ŻK (89 Bochnak) – Moraniec, Ł. Remiasz (75 Rabiański ŻK)

Podhale: Antolak – Augustyn (55 Dudek), Urbański, Gąsiorek ŻK, Bobak (72 Mroszczak), Komorek – Misiura (55 Lichacz), Gogola, Hałgas ŻK (84 Krzystyniak) – Czubin, Świerzbiński.