Zacięta rywalizacja o miejsce w składzie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zacięta rywalizacja o miejsce w składzie
2016-02-13

Na cztery tygodnie przed wznowieniem rozgrywek trzeciej ligi nasz zespół pokonał w sparingowym spotkaniu Barciczankę Barcice 1:0.

Jedyną bramkę zdobył w 42. minucie Jarosław Potoniec, który strzałem z 16 metrów przelobował bramkarza gości. Po meczu rozmawialiśmy z trenerem Markiem Żołędziem o wrażeniach po kolejnych sparingu oraz o planach na drugą część rozgrywek, w których celem drużyny będzie utrzymanie się w III lidze.

Jakub Udziela: Czy sztab szkoleniowy jest zadowolony z gry zespołu w dzisiejszym spotkaniu?
Marek Żołądź: Tak, jestem bardzo zadowolony. Są to mecze kontrolne - są momenty lepsze i gorsze, ale generalnie wszystko wychodzi na plus. Jestem zadowolony.

A jak w tej chwili wygląda sytuacja kadrowa w zespole?
-Mam komfortową sytuację, bo na każdą pozycję mam po dwóch zawodników. Trwa rywalizacja o miejsce w składzie. Dziś miałem co prawda kilka absencji ze względu na urazy i choroby i dwóch graczy musiało grać przez pełne 90 minut, ale generalnie trzeba się cieszyć, że w zespole widoczna jest rywalizacja o miejsce w składzie.

Szykują się jeszcze jakieś wzmocnienia lub inne zmiany kadrowe przed rozpoczęciem ligi?
-Nie planuję takowych. Wiadomo - gdy trafia się sytuacja, że do drużyny ma dołączyć jakiś zawodnik, który byłby niewątpliwym zwątpieniem, to każdy trener by takiego gracza przyjął, ale na ten moment - według mnie - możemy być zadowoleni z kadry jaką posiadamy. Przed nami teraz tylko spokojna praca oraz rywalizacja na każdej pozycji o miejsce w składzie - to powinno wystarczyć.

Nad czym szczególnie chcecie więc teraz popracować przed wznowieniem rozgrywek III ligi?
-Na pewno będziemy się skupiać na tym, żeby organizacja naszej gry wyglądała coraz lepiej, czyli starać się o płynne przejścia z obrony do ataku i odwrotnie. Cały czas musimy po prostu doskonalić naszą grę i jej system. Umiejętności naszych piłkarzy są zaś na tyle wysokie, że uważam, iż spokojnie możemy myśleć o utrzymaniu się w zreorganizowanej III lidze (przyp. red. tylko pięć pierwszych zespołów utrzyma się po sezonie w rozgrywkach III ligi).

Z pewnością ze względu na ograniczenie III ligi będzie ciężko o wspomniane utrzymanie się w niej - jakie więc są wasze cele i plany na drugą część sezonu?
-Mamy konkretne zadanie: musimy znaleźć się w pierwszej piątce ligi i o to dbamy. Aktualnie jesteśmy na szóstym miejscu i niedużo nam do tego celu brakuje. Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, że tę drużynę na to stać - żeby osiągnać taki wynik, o którym myślimy i marzymy. Wierzę, że się nam uda. Niemniej jednak do rozpoczęcia rundy wiosennej pozostały jeszcze cztery tygodnie, więc jest czas, by być coraz lepszym i by nasz gra wyglądała coraz lepiej.

--- GALERIA ZDJĘĆ ---

NKP Podhale Nowy Targ – Barciczanka Barcice 1:0 (1:0)
1:0 - J. Potoniec - 42'

NKP Podhale: Różalski (46 Sotnicki) – Basta (46 Luberda), Urbański, Hałgas (46 Mikołajczyk), Drobnak (46 Bobak) – Komorek (46 Mroszczak), Jaworski, Jandura, Gadzina (46 Czubin) – Świerzbiński (46 Pająk), Potoniec (46 Fałowski).
Barciczanka: Bieniek – Solarz, Saratowicz, Tarasek, Gryźlak – Maciej Maślejak, Zawiślan, M. Nowak, Kalisz – Tokarczyk, Szczepanik oraz Urasiński, Sztenowicz, Marek Maślejak, Majhrowski

Zdj. Maciej Zubek

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY