NKP Podhale Nowy Targ – LKS Nowa Jastrząbka

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ NKP Podhale Nowy Targ – LKS Nowa Jastrząbka
2014-08-09

Długo na boisku nie działo się nic – z czysto sportowego punktu widzenia – godnego odnotowania. Wystarczy wspomnieć, że pierwszy celny strzał na bramkę oddał dopiero w 43 minucie gracz przyjezdnych Chrobak. Minutę później po drugiej stronie w światło bramki trafił Hałgas. Nowotarżanie przeważali, ale grali bardzo nerwowo, mnożyły się niecelne podania, złe przyjęcia piłki.

Po przerwie gospodarze próbowali jeszcze mocniej zaatakować, ale wciąż ich akcjom brakowało wyrazistości. Dwukrotnie z dystansu uderzał Gogola. Za pierwszym razem futbolówka minęła poprzeczkę, a za drugim razem trafiła w boczną siatkę. Goście wyraźnie remis satysfakcjonował. Przeciągali grę jak mogli. Dużo w ich poczynaniach było pozoranctwa i aktorstwa.

Mecz nabrał „rumieńców" w ostatnich jego minutach. W 78 min w polu karnym gości doszło do starcia Hałgasa z A. Baruchem, po którym arbiter główny wskazał na rzut karny. Tego na gola dającego prowadzenie nowotarżanom zamienił Świerzbiński. Wydawało się, że od tego momentu Podhalanie zaczną kontrolować wydarzenia na boisku. Tymczasem gospodarzom zaczęły puszczać nerwy. Pierwszy nie wytrzymał w 85 minucie Mroszczak, który wdał się w przepychanki z A. Baruchem, za co obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W 90 minucie z kolei Truty, w niegroźnej sytuacji zasłaniając piłkę, uderzył kolanem Kozioła. Arbiter uznał to za celowe, wyrzucił bramkarza Podhala i wskazał na „jedenastkę". Intencję Chrobaka, wyczuł jednak rezerwowy golkiper nowotarżan, zaledwie 17 letni G. Antolak.

NKP Podhale Nowy Targ – LKS Nowa Jastrząbka 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Świerzbiński 79 z karnego.
Podhale: Truty – Anioł, Krzystyniak, Gąsiorek, Janasik – K. Dudek (52 Lichacz), Gogola, Hałgas, R. Antolak (65 Misiura, 90 G. Antolak) – Świerzbiński, Mroszczak.
Nowa Jastrząbka: Kasprzyk (15 Starzec) – Kozioł, A. Baruch, Kowalik, Mateusz Baruch – Gucwa, Krauze, Miniorczyk (73 Marcin Baruch) – Gawłowski (61 Bielak), Chrobak.
Sędziował Jerzy Cetnarowski z Grybowa. Żółte kartki: Mroszczak, Gogola, Janasik – A. Baruch, Krauze, Miniorczyk. Czerwone: Mroszczak (84 za dwie żółte), Truty (za atak kolanem). Widzów: 400

Maciej Zubek, źródło: http://podhaleregion.pl/index.php/sport/rozgrywki-ligowe/9881-pi%c5%82ka-no%c5%bcna-iv-liga-nerwowy,-ale-zwyci%c4%99ski-debiut-podhala

 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY