NKP Podhale Nowy Targ – BKS Bochnia

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ NKP Podhale Nowy Targ – BKS Bochnia
2014-09-13

Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy udokumentowana dwoma golami. W 21 min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do bramki gości posłał Mroszczak. W 34 min z kolei K. Dudek przeprowadził akcję skrzydłem, podał na 14 metr do Pietrzaka, który po przyjęciu futbolówki uderzył nie do obrony. W drugiej połowie i goście zaczęli nieźle radzić sobie w ofensywie. W 59 min Zubel dostał podanie od ... jednego z nowotarżan i wygrał pojedynek sam na sam z Trutym. W 75 min znów dokładna centra z rzutu wolnego Świerzbińskiego trafiła na głowę Lichacza i zrobiło się 3:1. W 82 min Janasik zobaczył czerwoną kartkę za faul na Musie, a dodatkowo goście mieli rzut karny wykorzystany przez Ruchałowskiego. Gospodarze szybko jednak odpowiedzieli, czwartym trafieniem. Znów na listę strzelców wpisał się Lichacz, który znalazł się z piłką sam przed Szydłowskim i tego nie zmarnował.

Cieszy zwycięstwo. Widać, że chłopcy bardzo chcieli zrehabilitować się za porażkę w poprzedniej kolejce. Przez 90 minut staraliśmy się grać ofensywie, co zaowocowało zdobyciem czterech goli. To co martwi to błędy jakie popełniliśmy w defensywie, które rywale potrafili wykorzystań. Były one skutkiem złego ustawienia. Na pewno będziemy o tym rozmawiać i analizować na treningu – przyznał trener Podhala, Marek Żołądź.

NKP Podhale Nowy Targ – BKS Bochnia 4:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Mroszczak 21, 2:0 Pietrzak 34, 2:1 Zubel 59, 3:1 Lichacz 75, 3:2 Ruchałowski 82, 4:2 Lichacz 84.
NKP Podhale: Truty – Anioł, Gąsiorek (68 Misiura), Bobak, Janasik CZK 82, R. Antolak, Hałgas, K. Dudek (74 Lichacz), Mroszczak (84 Augustyn), Pietrzak (90 A. Hajnos), Świerzbiński ŻK.
BKS: Szydłowski – Górszczyk (46 Fortuna ŻK), Ruchałowski ŻK, Mateusz Krokosz, Mazur, Bukowiec, Siwek, Turczyn, Styrna (53 Mus), Plich, Zubel.
Sędziował : Mateusz Kura (Kraków). Widzów: 400