NKP Podhale Nowy Targ – Sandecja II Nowy Sącz

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ NKP Podhale Nowy Targ – Sandecja II Nowy Sącz
2014-09-27

W okazałym zwycięstwie nowotarżanom nie przeszkodził fatalny stan murawy, która w zdecydowanej większości pokryta była grubą warstwą błota. Tylko niewielkimi miejscami dostrzec można było trawę.

– Załatwiliśmy już sprawę z tym narzekaniem na boisko w stylu małe, duże, nierówne. Tak naprawdę mecz sprzed tygodnia w Maniowach pokazał, że nawet na dużym placu też nie umieliśmy wygrać meczu. Cały ten tydzień dużo rozmawialiśmy na ten temat. Teraz już nie szukamy usprawiedliwień, tanich wymówek. I ten mecz był tego najlepszym przykładem. Nie skupialiśmy się na murawie, tylko na tym aby przez cały czas dążyć do zdobywania bramek – podkreślił trener Podhala, Marek Żołądź.

Jego podopieczni przez pełne 90 minut gry dyktowali warunki na boisku. Młoda drużyna z Nowego Sącza nie miała żadnych argumentów w ofensywie, aby skutecznie przeciwstawić się gospodarzom.

Do przerwy Podhale prowadziło 2:0 po dwóch trafieniach Roberta Mroszczaka, który jeszcze wiosną reprezentował barwy właśnie rezerw Sandecji. Za pierwszym razem po podaniu z głębi pola od Anioła, głową przelobował Kociołka, a za drugim razem po podaniu z lewej strony od Pietrzaka, z bliska uderzył nie do obrony. Kolejne gole padły po przerwie. W 56 min Pietrzak dynamicznie wbiegł z lewej strony w pole karne i celnie przymierzył tuż pod poprzeczkę. W 68 min dokładne dośrodkowanie Bobaka trafiło na głowę Świerzbińskiego, który z pięciu metrów ulokował piłkę w bramce. W 80 min po faulu Szeligi na Hałgasie, Świerzbiński wykorzystał rzut karny, a już w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Hałgas po wymianie podań ze Świerzbińskim.

NKP Podhale Nowy Targ – Sandecja II Nowy Sącz 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Mroszczak 17, 2:0 Mroszczak 32, 3:0 Pietrzak 56, 4:0 Świerzbiński 68, 5:0 Świerzbiński 80 z karnego, 6:0 Hałgas 90.
Podhale: Truty – Anioł (68 Augustyn), Krzystyniak, Gąsiorek, Bobak – R. Antolak (68 Misiura), Janasik, Hałgas, Pietrzak (86 K. Dudek) – Mroszczak (68 Lichacz), Świerzbiński.
Sandecja: Kociołek – Nowakowski (89 Marcelo Goday), Łukasik, Szeliga, Gawron – Brdej, Kozak, Gerłenaszvili, Bukowy (73 Kantor) – Janczarczyk, Mauro Godoy.