NKP PODHALE Nowy Targ - BARCICZANKA Barcice

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ NKP PODHALE Nowy Targ - BARCICZANKA Barcice
2014-11-09

Zawodnicy NKP PODHALE Nowy Targ, po wczorajszym zwycięstwie 3-2 nad BARCICZANKĄ Barcice, spędzą przerwę zimową na pozycji lidera grupy wschodniej małopolskiej IV ligi.

W pierwszych minutach spotkania doskonałą okazję do objęcia prowadzenia posiadał zespół z Barcic. Dwukrotnie piłkę z linii bramkowej wybijali obrońcy PODHALA. W 29 min. meczu Świerzbiński wykonywał rzut wolny z lewej strony boiska, a piłkę w bramce, uderzeniem z głowy, umieścił Gąsiorek. Już kilka minut później podopieczni Szczepańskiego doprowadzili do remisu celnym strzałem Solarza z rzutu wolnego.

W 5 min. po przerwie prowadzenie objął zespół gospodarzy. Po dośrodkowaniu Dudka z prawej strony, celnie główkował Antolak. W 52 min. po szybkim rozegraniu rzutu wolnego, po raz drugi w spotkaniu, bramkę zdobył Gąsiorek.

Goście szybko starali się odrobić straty. Po faulu Gąsiorka w polu karnym, z „jedenastki” celnie strzelił Tokarczyk.

Jeszcze przed gwizdkiem arbitra szansę na podniesienie wyniku otrzymał Dudek, jednak po dograniu Świerzbińskiego spudłował.

Sebastian Gąsiorek, obrońca NKP PODHALE Nowy Targ:  Graliśmy z najlepiej przygotowaną piłkarsko drużyną w tej lidze, więc choćby dlatego mecz był dla widzów interesujący. Uważam jednak, że mecz „rozkręciła” pierwsza bramka, za którą w szybkim czasie wpadły kolejne. Można powiedzieć, że mecz rozstrzygnęły stałe fragmenty gry. Cieszę się bardzo, że udało mi się wreszcie strzelić gola, bo musiałem czekać aż do ostatniej kolejki, ale za to „odbiłem” to sobie dwukrotnie. Bramka czekała z dedykacją dla ważnej osoby, więc cieszę się ogromnie, że się udało. Najważniejsze jednak, że plan wykonany i mamy pierwsze miejsce na koniec rundy, a mecz z Watrą będzie taką „wisienką na torcie”, przede wszystkim dla kibiców.

Bramki: 1:0 Gąsiorek 29, 1:1 Solarz 35, 2:1 R. Antolak 49, 3:1 Gąsiorek 51, 3:2 K. Tokarczyk 54 z karnego.

Podhale: Truty – Janasik, Gąsiorek, Hałgas, Bobak (56 Anioł) – Lichacz ŻK (90 Mroszczak), Gogola, Świerzbiński, Misiura – Hajnos (46 K. Dudek), R. Antolak.

Barciczanka: Bieniek – Solarz, Baran ŻK, Kandyfer ŻK, Zawiślan – Maślejak, Krupa, Kantor, Nowak (64 Chochorowski) – K. Tokarczyk, Ogorzały.