Zwycięstwo w spotkaniu z Dąbrovią!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zwycięstwo w spotkaniu z Dąbrovią!
2015-04-27

W minioną sobotę lider tabeli - NKP Podhale Nowy Targ dopisał kolejne 3 punkty pokonując 4-0 drużynę Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska.

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała tak okazałego zwycięstwa gospodarzy. Przyjezdni bardzo mocno naciskali, stosując wysoki pressing, uniemożliwiali Podhalu rozgrywanie piłki. Ciężko było o dogodne sytuacje bramkowe. Pierwsze celne strzały oddali piłkarze Dąbrovii, nie były one jednak na tyle groźne by sprawić problemy Antolakowi. Najlepsze okazje na bramki dla gospodarzy mieli Lichacz, którego strzał w efektowny sposób obronił M.Nowak oraz Dudek, niestety w ostatnim momencie jeden z obrońców gości zablokował jego uderzenie.

W drugiej połowie korekta ustawienia oraz zmiany personalne przyniosły efekt. Wynik otworzył w 66 minucie Komorek, wślizgiem kierując piłkę dośrodkowaną z prawej strony boiska przez Hałgasa. Druga bramka padła już 3 minuty później, akcje zapoczątkowaną przez Mroszczaka sfinalizował Czubin pokonując w pojedynku sam na sam bramkarza przyjezdnych. Dwie kolejne bramki padły w końcówce spotkania. W 86 minucie Komorek prostopadłym podaniem uruchomił Hałgasa, który podwyższył wynik na 3:0. W doliczonym czasie gry Dudek wykorzystał niezdecydowanie obronców i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Zdaniem Marka Żołędzia, Trenera NKP PODHALE Nowy Targ:      Lepszego prezentu nie mogłem sobie wymarzyć. Dziękuje za to chłopakom. Może nie do końca nasza gra w tym spotkaniu wyglądała tak jak by sobie tego życzyli nasi kibice, ale najważniejsze, że dopisujemy do swojego dorobku kolejne trzy punkty, które umacniają nas na pozycji lidera. Trzeba też oddać przeciwnikowi, że swoją agresywną grą długo sprawiał nam spore problemy. W pierwszej połowie próbowałem wariantu z Komorkiem w defensywie, bo chciałem mieć dwóch szybkich zawodników na prawej stronie. Liczyłem, że to będzie nasza broń, ale nie do końca się to sprawdziło, stąd w drugiej połowie już Rafał wrócił na swoją nominalną pozycję.

NKP Podhale Nowy Targ – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Komorek 66, 2:0 Czubin 69, 3:0 Hałgas 86, 4:0 Dudek 90.

Podhale: Antolak – Bobak, Urbański, Gąsiorek ŻK, Komorek – Misiura (60 Anioł), Hałgas, Świerzbiński, Dudek - Lichacz (60 Mroszczak), Czubin.

Dąbrovia: M. Nowak – Grajdura (51 Górka), Cielczyk, Wróbel, Czupryna (74 Piotrowicz) – Białas ŻK, R. Krupa, K. Krupa (77 Skowron ŻK), A. Nowak – Chwałek, Cholewa (65 Rzepka).