Zwycięstwo z Popradem Muszyna

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zwycięstwo z Popradem Muszyna
2015-11-01

Wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze NKP Podhale Nowy Targ pokonując Poprad Muszyna 4-1 w ramach 14. kolejki III ligi Małopolsko-Świętokrzyskiej. Zawodnicy gospodarzy od samego początku ruszyli do ataków chcąc jak najszybciej wyjść na prowadzenie. W 5. minucie swoją okazję miał Waksmundzki, jednak w efektowny sposób jego strzał obronił Jękot. Chwilę poźniej strzał z dystansu Pająka również nie znalazł drogi do bramki. Ciągły napór przyniósł efekt w 21. minucie, strzał Czubina obronił bramkarz piłkę przejął Fałowski zagrywając ją wzdłóż lini końcowej do Urbańskiego, który uderzył nie do obrony. Następna bramka padła 25. minucie, faulowany w polu karnym był Pająk, a rzut karny pewnie wykonał Świerzbiński. Goście mieli okazję na bramkę kontaktową tuż przed przerwą, jednak Orzechowski pomylił się w dogodnej pozycji. Ta sytuacja zemściła się tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, gdzie zawodnicy NKP w 48. oraz 50. minucie pokonywali bramkarza przyjezdnych. Za pierwszym razem rzut wolny z okolicy 20 metra na gola zamienił Urbański, drugie trafienie było dziełem Pająka, który zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną strzałem z 16 metrów. Goście honorowe trafienie zaliczyli w samej końcówce spotkania, bierną postawę Różalskiego wykorzystał rezerwowy z Muszyny Sani Abubakara.