Zwycięstwo w spotkaniu z Popradem Rytro!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zwycięstwo w spotkaniu z Popradem Rytro!
2015-06-03

Dwóch minut potrzebował lider z Nowego Targu aby pokonać drużynę Popradu Rytro.

Spotkanie było męczarnią dla miejscowych, posiadali przewagę w posiadaniu piłki jednak nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji, a kiedy już je posiadali, nie potrafili ich wykorzystać.

W pierwszej połowie swoje najlepsze okazje mieli Gogola, który z 8 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką oraz Komorek, ale tym razem Hałgas za mocno odgrywał ją wzdłuż bramki i pierwszy z nich jej nie sięgnął. Goście nastawieni  na defensywę, szukali swoich okazji z kontr. Jedną z nich wykorzystali w 23. minucie, gdzie Pawlik z Poczkajskim wymienili podania, piłka trafiła do drugiego z nich trafiając obok interweniującego Antolaka.  

W drugiej połowie spotkania zawodnicy z Rytra jeszcze bardziej cofnęli się do obrony, a Nowotarżanie długo rozgrywali piłkę szukając miejsca do oddania strzału lub zagrania prostopadłej piłki. Najlepsze okazje mieli w 47. minucie Lichacz trafiając w boczną siatkę oraz w 71. po rzucie rożnym jeden z obrońców Popradu wybił piłkę z lini bramkowej. Zegar na stadionie miejskim wskazywał 80. minutę, a w środkowej strefie boiska piłkę otrzymał Hałgas i widząc wysuniętego golkipera gości zdecydował sie na jego lobowanie. Piłka zatrzepotała w siatce, a drużyna gospodarzy ruszyła do ataku. W 82. minucie Świerzbiński przejął piłkę na 16 metrze i bez przyjęcia uderzył dając, jak się wkrótce okazało zwycięskiego gola dla NKP.
 

Dzięki zwycięstwu Podhale Nowy Targ powiększyło do 6 punktów przewagę nad II w tabeli drużyną - Barciczanką Barcice .

NKP Podhale Nowy Targ – Poprad Rytro 2:1 (0:1)
0:1 Poczkajski (M. Pawlik) 23
1:1 Hałgas 80
2:1 Świerzbiński 82
 
NKP Podhale: Antolak – Anioł, Urbański, Gąsiorek, Augustyn (46 Czubin), Komorek, Gogola (46 Lichacz), Misiura (58 Hajnos), Dudek (63 Krzystyniak), Świerzbiński.

 

Poprad: Długosz – Sz. Dziedzina, Kruczek, Janikowski, M. Pawlik, I. Tokarczyk (62 K. Pawlik), Duda, S. Dziedzina, S. Tokarczyk, K. Dziedzina, Poczkajski.

 

fot. Stefan Leśniowski

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY