NKP PODHALE Nowy Targ - WATRA Białka Tatrzańska

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ NKP PODHALE Nowy Targ - WATRA Białka Tatrzańska
2014-11-19

W niedzielę zawodnicy NKP PODHALE Nowy Targ rozegrali ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. Mecz z drużyną WATRA Białka Tatrzańska zakończył się remisem 1:1.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny rozgrywały sporo akcji w  środkowej strefie boiska.  Sytuacje były nerwowe i niedokładne, a jednak mimo tego, goście zdołali objąć prowadzenie po strzale Szymańskiego z 16 metrów.  Z kolei szansę na bramkę do szatni dla zespołu NKP miał Krzystyniak, jednak jego uderzenie okazało się zbyt słabe aby pokonać stojącego w bramce Szewczyka.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków drużyny gospodarzy. Po akcji Lichacza w polu karnym falu dopuścił się jeden z zawodników Watry, a bramkę z jedenastu metrów zdobył Świerzbiński. Kolejna groźna sytuacja, która mogła wpłynąć na wynik meczu, miała miejsce w 71 minucie, kiedy to Truty sparował widowiskowy strzał Drobnaka na słupek. Odnotować można również strzały Rabiańskiego w boczną siatkę z 88 min. oraz  Pietrzaka, po którym piłka minimalnie minęła słupek.

NKP Podhale Nowy Targ – Kotelnica Watra Białka Tatrzańska 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Szymański 39, 1:1 Świerzbiński 54 z karnego.

Podhale: Truty – Augustyn, Krzystyniak, Gąsiorek, Bobak – Misiura (51 Pietrzak), Gogola ŻK, Świerzbiński, Janasik (88 Anioł) – R. Antolak (70 Mroszczak), Lichacz.

Watra: Szewczyk – Drobnak, Zinyak, Ziętara, Łojek – P. Duda ŻK (76 Rabiański), D. Duda ŻK, Zubek ŻK, Gacek – Szymański (90 Marszałek), Gryboś.

Zdaniem Marka Żołędzia, trenera NKP PODHALE Nowy Targ: Chcieliśmy wygrać to spotkanie. Myślę, że to było widać na boisku. Dążyliśmy do wygranej przez 90 minut, ale zabrakło nam troszku szczęścia, które było po stronie Watry. Dobrze zaczęliśmy, wydawało się, że od pierwszych minut mamy mecz pod kontrolą. Aż tu w momencie gdy przeważamy, tracimy gola. Dobrze zaczęliśmy drugą połowę. Szybko udało się nam doprowadzić do wyrównania. Potem jeszcze próbowaliśmy coś wykreować, ale nie znaleźliśmy już sposobu na bardzo solidną defensywę gości. (żródło: www.podhaleregion.pl/index.php/sport/rozgrywki-ligowe/11151-pi%c5%82ka-no%c5%bcna-iv-liga-derbowy-remis-na-po%c5%bcegnanie-jesieni)