Otwarcie Stadionu Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Otwarcie Stadionu Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu
2014-10-12

W niedzielę (12.10.2014 r.) odbyło się uroczyste otwarcie Stadionu Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu. Główną atrakcją wydarzenia był mecz czwartoligowej drużyny NKP Podhale Nowy Targ z czołowym zespołem ekstraklasy – WISŁĄ Kraków, który zakończył się remisem 2:2.

Podczas ceremonii otwarcia burmistrz Nowego Targu – Marek Fryźlewicz wyróżnił tytułami Honorowych Ambasadorów Nowego Targu Marszałka Marka Sowę oraz Wiesława Wojas, prezesa firmy obuwniczej i sponsora NKP Podhale.

Wśród zaproszonych gości byli m.in., ks. infułat Bronisław Fidelus - archiprezbiter Bazyliki Mariackiej, kapelan Wisły i ks. kanonik Kapituły Katedralnej Andrzej Fryźlewicz, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec, prezes Wisły Kraków Ludwik Miętta-Mikołajewicz, Marszałek Województwa Marek Sowa, ks. Kazimierz Klimczak, ks. Stanisława Strojka, ks. Mariana Wanata, ks. Henryka Paśko, poseł Andrzej Gut-Mostowy i posłanka Anna Paluch.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu stadionu na boisko wbiegli zawodnicy NKP Podhale Nowy Targ i WISŁY Kraków.

Od pierwszych minut spotkania Wiślacy próbowali zaatakować przeciwnika. W 7. minucie spotkania zawodnik Podhala, Hałgas, sensacyjnym strzałem z 65 metrów pokonał wysuniętego Buchalika.

Wynik 1:0 utrzymywał się do 65. minuty. Do wyrównania doprowadzili podopieczni Franciszka Smudy, po strzale Sarkiego, ale już kilka minut później Misiura, po podaniu Lichacza, podniósł wynik na  2:1. Wyrównującą bramkę dla Wisły zdobył Garguła w 85. minucie spotkania.