Zagłębie Lubin historycznym triumfatorem Turnieju w Nowym Targu!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zagłębie Lubin historycznym triumfatorem Turnieju w Nowym Targu!
2017-06-11

Blisko 300 dzieci, 16 drużyn z 5-ciu krajów, 3 dni grania i łącznie 72 spotkania na dwóch obiektach sportowych: w Nowym Targu i Szaflarach! Pierwsza edycja Międzynarodowego Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ przeszła do historii, a jej triumfatorem zostało Zagłębie Lubin!

Fot. Paweł Budzyk, owen.pl

Turniej rozgrywany na boiskach w Nowym Targu i Szaflarach składał się z trzech etapów. Pierwszym były rozgrywki grupowe, podczas których 16 zespołów, podzielonych na dwie grupy (grupa A grała w Szaflarach, grupa B w Nowym Targu), rozgrywało mecze systemem "każdy z każdym". W grupie B niekwestionowanym liderem okazał się zespół FC Karpaty Lwów, którego szeregi zasilają m. in. byli zawodnicy Akademii Szachtaru Donieck. Tuż za nim sklasyfikowany został późniejszy triumfator Turnieju - Zagłębie Lubin, a trzecie i czwarte miejsce przypadło Jagiellonii i Legii. W grupie A zwycięzcą okazał się również zespół z Ukrainy - Dynamo Kijów, który w meczu o 1. miejsce w tabeli, w ostatniej kolejce spotkań grupowych, pokonał 1. FC Tatran Prešov (późniejszy finalista).


Tabele po meczach grupowych
Wszystkie wyniki spotkań grupowych - kliknij tutaj

Po fazie grupowej przyszedł czas na tzw. "ćwierćfinały" (rozgrywane w sobotę po południu). Była to swego rodzaju runda wstępna przed meczami o konkretne miejsca w końcowej klasyfikacji. Faza ta rozgrywana była już w całości w Nowym Targu. W zależności od zajętego w grupie miejsca, drużyny mierzyły się w następujących spotkaniach (pary tworzone przez zespoły z dwóch różnych grup, np. A1-B2, A7-B8):

- o awans do meczu o I miejsce: Zagłębie Lubin - Dynamo Kijów (1:0) oraz FC Karpaty Lwów - 1. FC Tatran Presov (przegrani grali o III miejsce),
- o awans do meczu o V miejsce: Legia Warszawa - AP 21 Kraków (0:2) oraz Jagiellonia Białystok - FCB Escola Varsovia (0:4) (przegrani grali o VII miejsce),
- o awans do meczu o IX miejsce: Wisła Kraków - Pogoń Szczecin (1:2) oraz FC Banik Ostrava - WKS Śląsk Wrocław (3:1) (przegrani grali o XI miejsce),
- o awans do meczu o XIII miejsce: Birmingham City F.C. - FC Wrocław Academy (1:4) oraz AP Podhala Nowy Targ - FK Lokomotiva Trnava (4:2) (przegrani grali o XV miejsce).

W niedzielę przyszedł z kolei czas na finalne rozstrzygnięcia. Od godziny 8:00 do 14:20 rozegrano łącznie osiem spotkań, które ustaliły końcową klasyfikację turnieju.

Poniżej wyniki tych meczów i końcowa klasyfikacja Turnieju:

O XV miejsce: FK Lokomotiva Trnava - Birmingham City F.C. 3:0
O XIII miejsce: AP Podhala Nowy Targ - FC Wrocław Academy 1:5
O XI miejsce: WKS Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:6
O IX miejsce: FC Banik Ostrava - Pogoń Szczecin 1:2
O VII miejsce: Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 0:1
O V miejsce: AP 21 Kraków FCB Escola Varsovia 1:1 (karne 4:3)
O III miejsce: FC Karpaty Lwów - FC Dynamo Kijów 0:0 (karne 4:3)
O I miejsce: 1. FC Tatran Presov - Zagłębie Lubin 0:1

Miejsce Herb Drużyna
1. Zagłębie Lubin
2. 1.FC Tatran Presov
3. FC Karpaty Lwów
4. FC Dynamo Kijów
5. AP 21 Kraków
6. FCB Escola Varsovia
7. Jagiellonia Białystok
8. Legia Warszawa
9. Pogoń Szczecin
10. FC Banik Ostrava
11. Wisła Kraków
12. WKS Śląsk Wrocław
13. FC Wrocław Academy
14. AP Podhala Nowy Targ
15. FK Lokokomotiv Trnava
16. Birmingham City F.C.

 

Podczas ceremonii wręczenia nagród rozdano też trzy indywidualne nagrody: dla najlepszego bramkarza, króla strzelców i najbardziej wartościowego gracza Turnieju (MVP). Oto w kogo ręce trafiły:

Najlepszy bramkarz: Szymon Weirauch (Zagłębie Lubin)
Król strzelców: Łukasz Wójciak (AP Podhala Nowy Targ) - 12 goli
MVP Turnieju: Mikulaš Demjanovič (1. FC Tatran Prešov)

Cały Turniej okazał się wielkim sukcesem i wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród przyjezdnych drużyn i ich sztabów szkoleniowych. Wielu trenerów w ciepłych słowach wypowiadało się na temat organizacji, jak i bardzo wysokiego poziomu sportowego całej imprezy. Każdy z nich podkreślał również, że bardzo chętnie skorzysta z kolejnego zaproszenia na turniej na Podhale, jeśli w przyszłości takie dostanie. Mamy więc nadzieję, że pierwsza edycja Międzynarodowego Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ nie była ostatnią i że jeszcze wiele pozytywnych emocji przed nami! Turniej ten pokazał również, że młodzieżowy futbol w Polsce ma się naprawdę bardzo dobrze i drzemie w nim bardzo duży potencjał. Mamy nadzieję, że dzięki takim turniejom jak ten w Nowym Targu, jego poziom będzie wzrastał jeszcze mocniej!

Jeśli nie wierzycie na słowo - sprawdźcie nasz Facebook'owy FanPage, gdzie ponownie możecie obejrzeć wywiady video z trenerami oraz przeglądnąć liczne galerie zdjęć:

Niebawem udostępnimy więcej zdjęć, jakie wykonał dla nas podczas turniej Paweł "Owen" Budzyk.

Tymczasem kończymy już naszą po-turniejową relację, raz jeszcze dziękując sponsorom i osobom, które uświetniły całą imprezę i bez których nie mogłaby się ona odbyć:

- Firma WOJAS - sponsor główny
- Ministerstwo Sportu i Turystyki: Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej polegającego na rozwijaniu sportu dzieci i młodzieży w ramach Programu "Sport Wszystkich Dzieci"
- OSHEE - sponsor
- Gorący Potok - sponsor
- Słoneczna Tłocznia - sponsor
- AP Sport - sponsor
- API Zakopane - sponsor
- ALLMEDICA - sponsor
- Żegleń Tatry Bus - sponsor
- PressColour - sponsor
- Serce Podhala - sponsor
- Firma sportowa Patrick - sponsor
- Piekarnia Żarneccy - sponsor
- Zakład Instalacji Elektrycznych​ Elmont - sponsor
- LKS Szaflary - sponsor
- PPPN Nowy Targ - sponsor
- MCSiR Nowy Targ - sponsor

Współorganizatorem całej imprezy był wielki propagator piłki nożnej na Podhalu - Pan Dariusz Baboń, właściciel pensjonatów Api w Zakopanem oraz Pan Tomasz Popiela - znany z organizacji VII Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni w Starym Sączu.

Wszystkim drużynom, jakie przybyły w ten weekend do Nowego Targu i Szaflar dziękujemy za zaufanie, świetną postawę i mnóstwo pozytywnych doświadczeń, które dla nas są bardzo cenne. Do zobaczenia na następnych Turniejach w naszym regionie!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY