ORLIK: Podsumowanie rundy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ ORLIK: Podsumowanie rundy
2016-12-14

Tym razem zaprezentujemy Państwu dokonania grupy orlików naszego klubu w rundzie jesiennej! Zapraszamy do lektury podsumowania zawierającego m. in. statystyki i wypowiedź trenera Rubisia.

Ta grupa wiekowa najwcześniej, bo już w październiku zakończyła zmagania ligowe. W przypadku naszego klubu, aż dwie drużyny występują kolejno w I i II grupie Orlików Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Pierwsi z nich po czterech mini-turniejach, a więc 12 rozegranych meczach (spotkania rozgrywane są – jak wskazuje nazwa grupy – na boiskach typu Orlik) zgromadzili na swoim koncie aż 22 punkty za 7 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki. Pozwoliło im to na zajęcie 7. miejsca w tabeli, choć do trzeciej lokaty tracą tylko cztery, a do drugiej sześć punktów. Szykuje się więc ciekawa wiosna, choć nie należy zapominać o tym, że w młodszych kategoriach wiekowych nie liczy się wynik, lecz ogranie i duża ilość treningów, a przede wszystkim radość z gry w piłkę nożną!

Druga grupa Orlków NKP Podhale (rocznik młodszy, 2007 i 2008) rozegrała z kolei w II lidze aż 15 meczy, również w ramach czterech mini-turniejów. Osiem spotkań nasi młodzi piłkarze wygrali, cztery zremisowali i trzy przegrali, dzięki czemu zajęli 5. miejsce w tabeli, gromadząc na swoim koncie dość sporo, bo aż 28 punktów.

Bardzo obszernie rundę jesienną podsumował też trener Orlików z rocznika 2007/2008, Michał Rubiś:

Liga bardzo trudna dla zespołu. Gramy w kategorii Orlik, czyli z rocznikiem 2006. Czyli różnica wieku pomiędzy zawodnikami mojej grupy wynosi do 2 lat. W grupie tej trenują bowiem chłopcy w rocznikach 2007 i 2008.  Na tym etapie szkolenia różnica nawet 1 roku ma ogromne znaczenie. Patrząc jednak na wyniki drużyny w rundzie jesiennej jestem zadowolony z postawy zawodników. Pomimo faktu, że często przegrywali z zawodnikami drużyn przeciwnych warunkami fizycznymi, to umiejętnościami technicznymi oraz zaangażowaniem dzielnie walczyli i nie poddawali się. Liga dla chłopców nie była łatwa, ze względu na różnicę wieku, ale jest dobrą nauką na przyszłość, nauką pewnych zachowań na meczu. Sposobu ustawienia się względem przeciwnika nie nauczą się nigdzie lepiej jak właśnie podczas meczów. 

Dysponowałem 26 zawodnikami o różnym poziomie wyszkolenia technicznego, dlatego też w każdym turnieju było zmienianych 5 zawodników. Gratulacje należą się dla wszystkich zawodników, którzy brali udział w lidze. 

Dla mnie jednak nie liczą się wyniki i bramki. Oczywiście jest to ważne, jednak nie na tym etapie szkolenia. Najważniejsze jest to, że poprzez udział w rozgrywkach zawodnicy mogą podnosić swoje umiejętności piłkarskie, stając się przez to lepszymi piłkarzami.

Ze względu na liczebność grupy od nowego roku zostanie ona podzielona na dwie. Planowane jest też zgłoszenie na wiosnę do rozgrywek dodatkowej drużyny. Celem tego jest częstszy udział w rozgrywkach jak największej ilości zawodników.

Można powiedzieć, że przygotowania do wiosny w wykonaniu Orlików już ruszyły, bowiem - jak informowaliśmy wczoraj (tutaj) - zespół Orlika wziął już udział m. in. w piłkarskim turnieju w Zabrzu, na którym zajął 1. miejsce, czego jeszcze raz naszym młodym piłkarzom gratulujemy!

Jak dokonania orlików prezentowały się w liczbach? O tym na poniższych grafikach:


Pozostałe informacje po rundzie jesiennej:

1. grupa:

> Wyniki/terminarz (I grupa)
> Tabela I grupy
> Strzelcy drużyny (I grupa)

2. grupa:

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY