Wygrana na koniec przygotowań

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wygrana na koniec przygotowań
2016-03-07

Piłkarze Podhala Nowy Targ w ostatnim, przed inauguracją (12 marca z Hutnikiem Nowa Huta) rundy wiosennej rozgrywek 3 ligi, spotkaniu sparingowym pokonali czwartoligowy Lubań Maniowy 2:0.

Pierwsza połowa bez goli. Obie drużyny stworzyły sobie w tej części gry ledwie po jednej sytuacji bramkowej. Dla Podhala bliski zdobycia gola był Sebastian Świerzbiński, ale po jego uderzeniu bramkarz Lubania Artur Świerad z trudem sparował piłkę na rzut rożny. Z kolei po stronie Lubania okazję miał Sławomir Basisty, który nie wykorzystał jednak błędu broniącego bramki Podhala Waldemara Sotnickiego i będąc tuż przed nim uderzył mało precyzyjnie.

Bramki padły w drugiej połowie, ale zdobywali je tylko nowotarżanie. W 67 na listę strzelców, świetnym technicznym strzałem, po którym piłka wylądowała w „okienku” bramki Lubania popisał się Rafał Waksmundzki. W 89 min z kolei Patryk Kwiatek, skutecznie dobił z najbliższej odległości strzał Jakuba Luberdy. W 90 min goście powinni zdobyć bramkę honorową. Po faulu na Arturze Janudurze mieli bowiem rzut karny. Nie wykorzystał go jednak Mateusz Firek.

Podhale – Lubań Maniowy 2:0 (0:0)
Bramki: Waksmundzki 67, Kwiatek 89.
Podhale: Sotnicki (46 Antolak) – Basta, Mikołajczyk, Urbański, Bobak, Luberda, Lizak (11 Hałgas), Jandura, Waksmundzki – Świerzbiński (80 Kwiatek), Kwiatek (46 Gąsiorek).
Lubań: Świerad – Migacz, Czubiak, Górecki, D. Firek – Karkula, Kołodziej, M. Firek, Ostachowski – Jandura, Basisty oraz Kasica, S. Kurnyta, Kopytko, Jazgar.

/Tekst i zdjęcie: Maciej Zubek