Ostre strzelanie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Ostre strzelanie
2017-08-10

Artykuł portalu Podhale Region, źródło: http://podhaleregion.pl/index.php/sport/rozgrywki-ligowe/21805-ostre-strzelanie


Piłkarze Podhala Nowy Targ rozegrali w sobotę dwa ostatnie mecze sparingowe przed rozpoczynającym się już za tydzień nowym sezonem rozgrywek 3 ligi.

Najpierw, przedpołudniem, zagrali w Rzeszotarach z ligowym przeciwnikiem drużyną MKS Trzebinia Siersza. Spotkanie obfitowało w gole z obu stron. Obie drużyny zdobyły ich po cztery i skończyło się remisem. Formą strzelecką w szeregach Podhala błysnął Bartłomiej Pająk, autor trzech bramek. Czwarte trafienie dla Podhala było zaś autorstwa testowanego Michała Przemyka, wychowanka Walcowni Czechowice Dziedzice, ostatnio gracza rezerw Piasta Gliwice.

- Bardzo wartościowy sparing, który pozwolił nam wychwycić ostatnie mankamenty nad którymi przez ten ostatni tydzień przed ligą będziemy pracować. Przede wszystkim musimy zwrócić na stałe fragmenty gry. W taki sposób straciliśmy w tym meczu dwa gole. Duży pozytyw to gra w ofensywie. Zdobyliśmy cztery gole, ale okazji na kolejne było jeszcze sporo. Co zaś tyczy się testowanego zawodnika, to pokazał się z bardzo korzystnej strony i chciałbym aby do nas dołączył – ocenił trener Podhala, Tomasz Kulawik.

Popołudniu z kolei Podhale zagrało z KS Zakopanem w tzw. corocznym, meczu pamięci, upamiętniającym zmarłych piłkarzy, zawodników i działaczy zakopiańskiego klubu. I tu na brak gol kibice narzekać nie mieli prawa. Zdobywali je jednak tylko nowotarżanie, którzy udzielili gospodarzom srogiej lekcji gry w piłkę, zwyciężając aż 12:0. Połowę z tych goli zdobył duet Sebastian Świerzbiński i Sebastian Dziedzic. Obaj skompletowali hat-tricka.

- Bardzo poważnie podeszliśmy do tego meczu. Na tle słabszego przeciwnika mieliśmy okazję przećwiczyć wiele elementów gry. I gdy tylko koncentracja była na odpowiednim poziomie, wyglądało to bardzo dobrze. Zdarzały się nam jednak i przestoje. One w meczach ligowych przytrafiać się nie mają prawa – przyznał Kulawik.

W obu meczach w składzie Podhala zabrakło lekko kontuzjowanych Artura Pląskowskiego i Michała Bedronki. Nowotarżanie zrezygnowali też na ten moment ze Sławomira Basistego, który zostanie na pół roku wypożyczony do Lubania Maniowy.

MKS Trzebinia Siersza – NKP Podhale Nowy Targ 4:4 (2:1)

Bramki dla Podhala: Pająk 3, Przemyk

Podhale: Gorzelański – Komorek, Lewiński, Silczuk (70 Stawicki), Tracz – Luberda (70 Wąsik), Ligienza, Pająk, Czubin (46 Jandura), Przemyk – Buć (70 Zubek).

KS Zakopane – Podhale 0:12 (0:4)

Bramki: Świerzbiński 3, Kobylarczyk, Przybylski 2 , Dziedzic 3, Mikołajczyk, Piwowarczyk, A. Topór.

KSZ: Paszuda – Floryn, Murzyn, Frasunek, Król – S. Stalmach, Łukaszczyk, Sawina, Hanada, Miśkowiec – Pawlik oraz K. Bartos, Witoń, Ogiela, Palmrich.

Podhale: Szukała – Barbus, Mikołajczyk, Cyfert, Drobnak – Nawrot, Świrzbiński, Przybylski, Kobylarczyk, Piwowarczyk – Dziedzic oraz Bołos, M. Topór, A. Topór, Wybrańczyk, Derek.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY