NKP PODHALE Nowy Targ - GKS Drwinia

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ NKP PODHALE Nowy Targ - GKS Drwinia
2015-04-22

Wiele dramaturgii dostarczył kibicom zebranym na stadionie w Drwini mecz pomiędzy liderem NKP Podhale Nowy Targ a miejscowym GKS Drwinia.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 2-2. Początkowe minuty rywalizacji rozgrywane były w środkowej strefie boiska, twarda nierówna murawa oraz jej niewielkie rozmiary nie pozwalały na  konstruowanie składnych akcji. Pierwsza bramka padła w 18 minucie, kiedy to Gąsiorek zagrał długą piłkę za obrońców GKSu, a Komorek wykorzystując swoją szybkość w sytuacji sam na sam pewnie ulokował piłkę w bramce. Podhale dążyło do podwyższenia rezultatu, ale w kilku sytuacjach brakowało dokładności, dzięki czemu zawodnicy z Drwini neutralizowali zagrożenie. W tej części meczu gospodarze tylko raz poważnie zagrozili bramce Trutego.

Drugie 45 minut przyniosło więcej emocji. W 53 minucie rzut wolny w okolicach 40 metra wykonywali gospodarze, po mocnym strzale piłki w rękach nie utrzymał Truty i mimo rozpaczliwej interwencji stoperów po dobitce znalazła się w siatce. Stracona bramka podziałała mobilizująco na piłkarzy Podhala, którzy przejęli inicjatywę i mieli kilka okazji na prowadzenie. Swoich szans nie wykorzystali Mroszczak, który po odegraniu Lichacza na 11 metr przeniósł piłkę nad poprzeczką oraz Hałgas - tym razem skuteczną interwencji popisał się bramkarz. Taki rezultat utrzymywał się do 90 minuty, wtedy to dwójkowa akcja rezerwowych przyniosła bramkę gościom. Krzystyniak zagrał do wbiegającego na wolne pole Dudka, a ten strzałem po długim rogu pokonał golkipera miejscowych. Kiedy wydawało się, że drużyna NKP wywiezie 3 pkt. z trudnego terenu, "strzał życia" oddał Rynduch doprowadzając do remisu.

Zdaniem Marka Żołędzia, trenera NKP PODHALE Nowy Targ: Na pewno towarzyszy nam spore rozczarowanie. Nie było to łatwe spotkanie. Gospodarze potwierdzili, że nie przypadkowo są w górze tabeli. Mimo tego, mecz zaczęliśmy całkiem nieźle. W pierwszej połowie zdobyliśmy gola i kontrolowaliśmy grę. W drugiej połowie mieliśmy grać uważnie i czekać cierpliwie na swoje sytuacje. Niestety dosyć szybko straciliśmy gola na 1:1, po błędzie Dawida Trutego. Potem przeważaliśmy. Stwarzaliśmy sobie sytuacje. Długo nie mogliśmy ich wykorzystać. Wreszcie w doliczonym czasie gry fajną akcję wykończył Dudek. Wygraną odebrał nam strzał życia jednego z przeciwników. Trudno. Taki jest sport. Straciliśmy dwa punkty, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość. Przed nami jeszcze bardzo dużo spotkań. (Źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl/index.php/sport/rozgrywki-ligowe/13016-pi%c5%82ka-no%c5%bcna-iv-liga)

GKS Drwinia – NKP Podhale Nowy Targ 2:2 (0:1)

Bramki dla Podhala: Komorek 19, Dudek 90+2.

Podhale: Truty – Anioł, Urbański, Gąsiorek, Bobak – Komorek, Hałgas, Czubin, Misiura (69 Krzystyniak) – Mroszczak (75 Dudek, 90+3 Augustyn), Lichacz (84 Hajnos).