NKP PODHALE Nowy Targ - LKS LUBAŃ Maniowy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ NKP PODHALE Nowy Targ - LKS LUBAŃ Maniowy
2015-05-11

W 23. kolejce spotkań IV ligi Małopolska Wschód doszło do derbowego spotkania pomiędzy liderem tabeli NKP Podhale Nowy Targ, a Lubaniem Maniowy. O wyniku meczu rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Nowym Targu zdecydowała jedna bramka zdobyta w pierwszej połowie. Zawody nie stały na wysokim poziomie dużo było twardej męskiej walki, mało natomiast składnych akcji. Pierwszy starzał na bramkę oddali w 4. minucie goście, jednak Górecki przeniósł piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi akcja prawą stroną boiska Dudka i jego strzał z bliskiej odległości na rzut rożny wybija Świerad. Przez kolejne minuty dużo było stałych fragmentów gry z obu stron, które jednak nie przynosiły większego zagrożenia. Końcówka pierwszej połowy należała do NKP, 30 minuta spotkania bramkarz gości broni strzał Czubina z 16 metrów. Decydującą jak się później okazało akcję zespół gospodarzy rozegrał w 39 minucie. Ostachowski źle wyprowadza piłkę z własnej połowy przejmuje ją Dudek zagrywa do Hałgasa, który natychmiast uruchomił na prawym skrzydle Komorka, ten na pełnej szybkości wbiega w pole karne zagrywając ją wzdłuż lini bramkowej, strzał Czubina broni bramkarz gości ale przy dobitce Dudka jest już bezradny. 

Początkowe fragmenty drugiej połowy nie były zbyt emocjonujące, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Spotkanie nabrało tempa w ostatnich 20 minutach, kiedy zespół przyjezdnych, chcąc doprowadzic do remisu, częściej i z większą liczbą zawodników atakował bramkę Podhala. W 70 minucie Młynarczyk próbował zaskoczyć golkipera miejscowych jednak, jego strzał został pewnie wybroniony. W 73 minucie dobrą okazje zmarnował Dudek, nietrafiająca czysto w piłkę odegraną na 5 metr przez Komorka. Drużyna z Maniów na ostatnie fragmenty meczu przeszła na grę trzema napastnikami dając możliwość wyprowadzenia kontr piłkarzom NKP. Najlepsze ku temu okazje miał Hałgas, jednak żadnej z nich nie wykorzystał. Za pierwszym razem w sytuacji sam na sam szybciej przy piłce był Świerad a w dwóch pozostałych po indywidualnych akacja jego strzały były niecelne.

 

NKP Podhale Nowy Targ – Lubań Maniowy 1:0 
1:0 Dudek (Komorek) 39

NKP Podhale: Antolak – Augustyn (90+3 Anioł), Urbański, Gąsiorek, Krzystyniak, Bobek, Komorek, Hałgas, Czubin, Dudek (89 Mroszczak), Misiura (72 Lichacz). 
Lubań: Świerad – Młynarczyk (80 Kurańda), D. Firek, Czubin, Ostachowski, Górecki, Kołodziej, Nowak (60 Kucek), M. Firek (60 Gołdyn), Karkula, Kurnyta (74 Golonka).

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY