Podsumowanie sezonu: Trampkarze Starsi

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Podsumowanie sezonu: Trampkarze Starsi
2016-07-04

W kolejnym "posezonowym" artykule podsumujemy sezon 2015/2016 w wykonaniu naszych trampkarzy starszych. Zapraszamy do lektury!

Pierwsza runda 1. ligi trampkarzy starszych Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej niestety dla naszej drużyny zakończyła się bez punktów, choć w kilku meczach było naprawdę blisko: wyniki 0:1 z Wierchami Rabka, czy też 3:4 z Poroninem pozostawiły pewien niedosyt, tym bardziej, że nasza drużyna mogła wyjść z nich zwycięsko i tu należy naszych piłkarzy pochwalić za walkę do końca.

Z tym większym apetytem trampkarze wznowili więc swoje rozgrywki na wiosnę. Niestety zainaugurowali ją wysoką porażką z Lubaniem Maniowy oraz KS Zakopane. W tym drugim meczu szczególnie z powodu problemów kadrowych, z jakimi przez cały sezon borykał się trener trampkarzy, Bartłomiej Kolasa. Następnie przyszedł czas na spotkanie z Wierchami, w którym ponownie było "o włos" od zwycięstwa. Ostatecznie jednak wynik podobny jak na jesień - 0:1. Po tym spotkaniu w końcu nadeszło zwycięstwo - z Poroninem 4:1 i pierwsze, ale jak się później okazało - ostatnie ligowe punkty, przez co trampkarze zakończyli sezon na ostatnim miejscu w tabeli, sześć punktów za Wierchami Rabka. O zajętej lokacie zdecydowały więc dwa bezpośrednie mecze z Wierchami, przegrane - jak wspomnieliśmy - minimalnie, bo 0:1.

Trampkarze starsi NKP Podhale: końcowa tabela sezonu 2015/2016:

LP
Drużyna
M PKT W R P BR
1.
KS Zakopane
14
39
13
0
1
78 - 18 ( 60 )
2.
Wiatr Ludźmierz
14
35
11
2
1
82 - 14 ( 68 )
3.
Orkan Raba Wyżna
14
30
10
0
4
35 - 22 ( 13 )
4.
Lubań Maniowy
14
23
7
2
5
35 - 25 ( 10 )
5.
Orawa Jabłonka
14
15
5
0
9
22 - 41 ( -19 )
6.
Poroniec Poronin
14
12
4
0
10
23 - 54 ( -31 )
7.
Wierchy Rabka
14
9
3
0
11
15 - 60 ( -45 )
8.
NKP Podhale Nowy Targ
14
3
1
0
13
12 - 68 ( -56)

Trampkarze starsi NKP Podhale: końcowa klasyfikacja strzelców sezonu 2015/2016:

Lp.
Zawodnik
Bramki
1.
Wiktor Chowaniec
5
2.
Oskar Kamiński
3
3.
Jan Jaskierski
2
4.
Dawid Reguła
1
 
Karol Luberda
1

Mimo ostatniego miejsca, jakie zajęli w tym sezonie nasi trampkarze, wziąć pod uwagę należy choćby i to, że nasz zespół był jednym z najmłodszych w lidze, a dużą część składu stanowili zawodnicy, którzy jeszcze rok temu grali w młodzikach, gdzie gra się na mniejszym boisku i na mniejsze bramki.

Był to dla nas trudny i ciężki sezon z kilku powodów. Słaba frekwencja na treningach, a co najgorsze na meczach, gdzie niejednokrotnie zmuszeni byliśmy grać w osłabieniu, fakt, że byliśmy najmłodszą drużyną w lidze, gdzie z rocznika 2001 do dyspozycji miałem zaledwie trzech chłopaków, no i to, co chyba najważniejsze, czyli przeskok z młodzików do trampkarzy. Chłopcy pierwszy raz grali na pełnowymiarowym boisku i na pełnowymiarowe bramki. I tutaj muszę pochwalić obu naszych bramkarzy - Krystiana Zamętę oraz Kacpra Bryniarskiego, którzy w przekroju całego sezonu byli najjaśniejszymi punktami drużyny. Oboje zrobili ogromne postępy i niejednokrotnie ratowali nas z opresji. Uważam też, że każdy z tych chłopaków, który przychodził na treningi i mecze, angażował się w 100%. Owszem - zakończyliśmy sezon na samym końcu tabeli, ale myślę, że nasza gra nie była aż taka zła. Trzy drużyny wyraźnie były od nas lepsze, ale z pozostałymi walczyliśmy jak równy z równym i do szczęścia często brakowało niewiele - przekonuje trener Kolasa, dla którego był to ostatni sezon w roli trenera trampkarzy.

Na koniec chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim zawodnikom jak i ich rodzicom, którzy w przeciągu ostatnich pięciu lat angażowali się w życie tej drużyny, a w szczególności Pawłowi i Agnieszce Mastalskim, Januszowi Jaskierskiemu oraz Ryszardowi Korczykowi, który w minionym sezonie był nie tylko kierownikiem naszej drużyny, ale też "dobrym duchem" zespołu. Był to mój ostatni sezon w roli trenera, dlatego jeszcze raz dziękuję wszystkim za zaangażowanie - podsumował trener trampkarzy starszych, Bartłomiej Kolasa.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY