Pokonujemy Poprad Muszynę

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Pokonujemy Poprad Muszynę
2017-02-01

W kolejnym sparingu przed rundą wiosenną NKP Podhale pokonało w Nowym Targu IV-ligowy Poprad Muszyna 5:0.

Mecz miał jednostronny przebieg a przewaga naszej drużyny ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Pierwsza bramka padła już w 8 minucie spotkania a jej autorem był Rafał Komorek. Drugiego gola zdobył Mateusz Zając w 32 min. meczu efektownie wykańczając główką dośrodkowanie piłki kierowane do niego zza pola karnego. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy zawodnicy w żółtych koszulkach po raz trzeci ukłuli przeciwnika - tym razem skutecznym strzałem popisał się Taras Yavorskyy. Na kolejne 45 minut meczu trener Dariusz Siekliński delegował drugą jedenastkę graczy Podhala co jednak nie zmieniło ukłądu sił na boisku. Przewaga nad Popradem nadal była widoczna ale tym razem być może z powodu mocnych opadów śniegu i zamarzającej murawy brakło skuteczności w wykończeniu akcji. Ten stan rzeczy przerwał w 77 min. Konrad Buć lokując po raz czwarty piłkę w siatce bramkarza z Muszyny. W 84 minucie wynik przypieczętował kapitan zespołu Sebastian Świerzbiński zdobywając piątą bramkę.

"Swoboda, radość z gry i zgranie ze sobą - te elementy cieszą kiedy patrzyło się dzisiaj na grę chłopaków" - powiedział trener Dariusz Siekliński.