Przed meczem z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Przed meczem z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2015-08-20

Najbliższym przeciwnikiem NKP Podhale Nowy Targ będzie drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Obie drużyny zdobyły komplet punktów w pierwszych dwóch meczach, dlatego sobotnie spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Goście przyjadą do Stolicy Podhala podbudowani wysokim zwycięstwem 4-0 nad Beskidem Andrychów.

Klub z Ostrowca Świętokrzyskiego ma w swojej historii występy na najwyższym stopniu rozgrywkowym w Polsce. Do sezonu 2002/03 piłkarze występowali przez trzy lata w Ekstraklasie. Później nastąpił spadek i klub występował w niższych ligach na poziomie centralnym. W 2012 roku,  wskutek problemów finansowych, postanowiono rozwiązać KSZO SSA Ostrowiec Świętokrzyski. W tym czasie w lidze okręgowej występowała drużyna założona przez kibiców – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i dokładnie z tym klubem po latach Podhale zmierzy się w sobotnie popołudnie.

W poprzednim sezonie drużyna KSZO zajęła wysokie piąte miejsce, notując 17 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek. W kadrze nie doszło do większych zmian personalnych. Trzon zespołu stanowią ci sami zawodnicy, którzy nadawali ton grze KSZO w poprzednim sezonie. Jeśli kierować się statystyką z zeszłego roku, zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego najwięcej bramek strzelali w drugiej połowie, z zwłaszcza po 60. minucie. Za to stracili najwięcej, bo aż dziewięć goli w przedziale od 15. do 30. minuty meczu. Uwagę trzeba zwrócić na młodych - Pawła Czajkowskiego i Jakuba Kapsę oraz Kamila Dziadowicza i Damiana Nogaja.

NKP Podhale Nowy Targ przystąpi do tego meczu osłabione absencją Sebastiana Świerzbińskiego oraz Michała Czubina.

Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Nowym Targu, w sobotę 22 sierpnia br. o godzinie 17:00.