Piłkarze Podhala uczcili 70 lat istnienia Klubu z Maniów

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Piłkarze Podhala uczcili 70 lat istnienia Klubu z Maniów
2018-07-03

Na zaproszenie Klubu LKS Lubań Maniowy, NKP Podhale wzięło udział w obchodach 70-lecia tamtejszego Klubu, rozgrywając mecz towarzyski z pierwszym zespołem "błękitnych".

Fot. Maciej Zubek
GALERIA z OBCHODÓW

Obchody 70-lecia Klubu były bardzo uroczyste. Do Maniów zaproszono spore grono władz samorządowych i piłkarskich z Małopolski. Przyznano też liczne nagrody i wyróżnienia, m. in. pamiątkową paterę (od PZPN) oraz indywidualne wyróżnienia dla osób, mających mocny wpływ na rozwój Klubu z podhalańskiej miejscowości (od PZPN i MZPN).

Pełna lista wyróżnionych: tutaj

Podhale swój skromny udział w obchodach miało w ramach rozgrywanego sparingu, w którym podopieczni Marcina Zubka mieli okazję zmierzyć się z silnym zespołem Lubania. Ogromnie się cieszymy, że zaproszono nas na tak huczne obchody i dziękujemy, że spotkał nas ten zaszczyt. To dla nas ogromna radość, tym bardziej, że już od kilku miesięcy kluby NKP Podhale i LKS Lubań Maniowy śliśle ze sobą współpracują, począwszy od młodzieżowej Akademii Piłkarskiej, a na drużynach seniorskich skończywszy.

Sam mecz miał charakter wprowadzający zawodników pierwszego zespołu Podhala w cykl przygotowań przed rundą jesienną nowego sezonu. Była to też dobra okazja na sprawdzenie młodych piłkarzy Akademii (juniorów starszych), którzy nie tak dawno wywalczyli awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych i aspirują do gry w pierwszym zespole. Mecz przebiegał w przyjaznej atmosferze, ale oczywiście nie zabrakło zaangażowania i walki. Dziękujemy raz jeszcze klubowi z Maniów za ciepłe przyjęcie i z okazji 70-lecia istnienia Klubu życzymy samych wspaniałych sukcesów oraz dalszego, owocnego rozwoju!

Poznaj bogatą historię klubu z Maniów: tutaj

Głównym celem tego spotkania było sprawdzenie młodych adeptów Akademii Piłkarskiej Podhala pod kątem przydatności do  pierwszego zespołu. Zaprezentowali się oni naprawdę dobrze i część z nich rozpoczęła z nami zajęcia w pierwszym mikrocyklu treningowym okresu przygotowawczego. Będziemy ich monitorować i w odpowiednim czasie dawać kolejne szanse - krótko ocenił trener Marcin Zubek.

LKS Lubań Maniowy - NKP Podhale Nowy Targ 4:3
Bramki dla Podhala:
Buć, Kobylarczyk, Otręba

Skład Podhala: Niemira (Kudła) - Łukaszczyk, Bałos, Topór M. (Wybrańczyk), Topór A. (Barbus) - Borczyński (Lubelski), Sarna (Derek), Kobylarczyk, Skóbel (Głowa) - Buć, Otręba (Rzadkosz)

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY