Boisko wypaczyło spotkanie w Daleszycach

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Boisko wypaczyło spotkanie w Daleszycach
2018-04-08

W meczu 22. kolejki III ligi grupy IV NKP Podhale zremisowało bezbramkowo ze Spartakusem Daleszyce. Mecz odbył się na terenie rywala.

Terenie, który na grę w piłkę za badzo nie pozwalał. Zły stan murawy i wietrzne warunki wypaczały prawdziwy futbol. W 10. minucie byliśmy świadkami pierwszego celnego strzału w meczu, gdy na uderzenie zdecydował się Dynarek. Chwilę później dwukrotnie próbował Mizia, ale w obu przypadkach trafił w bramkarza. Z dystansu strzelał również Przybylski, ale nad poprzeczką. W 23. minucie pierwszy raz groźnie było pod bramką Podhala, gdy z rzutu wolnego niewiele pomylił się Janiec. W odpowiedzi wrzutkę Kuźmy nieskutecznie zamykali Pląskowski i Przybylski - była to ostatnia warta uwagi akcja w pierwszej części gry.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Podhalanie próbowali konstruować kolejne akcje, ale boisko nie za bardzo pozwalało na dokładność w ćwiczonych wcześniej na treningach zagraniach. Swoje okazje mieli Świerzbiński (głową), Pląskowski (nie trafił w bramkę) i Mizia (strzał w bramkarza), ale niestety wszystkie zakończone nieskutecznie. Gorąco zrobiło się w okolicach 80. minuty. Najpierw świetną interwencją swój zespół ratował Niemira, a dwie minuty później (86') czerwoną kartkę z krytykę decyzji sędziego otrzymał Michał Nawrot - znany przecież z dość spokojnego usposobienia w boiskowych zagraniach. Mecz zakończyła jeszcze jedna próba zdobycia gola przez Podhale, ale i tym razem strzał Przybylskiego niestety minął bramkę.

Całe spotkanie przeważaliśmy, a przeciwnik tak naprawdę stał na swojej połowie i wybijał piłki do przodu. Mieliśmy 4-5 bardzo dobrych sytuacji, ale niestety boisko wszystko dzisiaj wypaczyło. Stan murawy sprawił, że ciężko nam było grać w piłkę. Takie warunki nie przystoją rozgrywkom III-ligowym. Chcemy jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu i mamy nadzieję, że więcej nie przyjdzie nam grać na tym terenie - podsumował trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

Spartakus Daleszyce – NKP Podhale Nowy Targ 0:0

Skład Podhala: Niemira – Mizia (80' Bedronka), Cyfert, Lewiński, Drobnak – Przybylski, Świerzbiński (71' Barbus), Dynarek (70' Ligienza), Nawrot 86', Kuźma (70' Mrówka) - Pląskowski.

Żółte kartki: Cyfert, Ligienza, Nawrot, Kuźma
Czerwone kartki: Nawrot