Zapowiedź meczu z Unią Tarnów

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zapowiedź meczu z Unią Tarnów
2018-03-23

Już jutro o 15:00 w Tarnowie miejscowa Unia podejmie NKP Podhale w meczu 20. kolejki III ligi grupy IV obecnego sezonu. Zapraszamy na krótką zapowiedź tego spotkania.

Zdjęcia: Maciej Zubek

Dla Unii będzie to pierwsze spotkanie rundy wiosennej, bowiem w przeciągu ostatnich dwóch kolejek rozegrane zostały zaledwie 3 spotkania - a to ze względu na zły stan boisk większości klubów III ligi grupy IV po opadach śniegu i deszczu. Tarnowianie plasują się na 13. pozycji w tabeli, które zajmują z dorobkiem 16 punktów za 4 wygrane i 4 remisy. Pozostałe (9) spotkań to porażki. Jeden ze wspomnianych remisów to mecz właśnie z Podhalem (wynik 1:1), rozegrany 19 sierpinia 2017 roku na Stadionie w Nowym Targu.

Podhale i Unia to rywale, którzy znają się nie od dziś. Już trzeci sezon z rzędu te dwa zespoły rywalizują ze sobą na poziomie III ligi. w dotychczasowych potyczkach jest 2:1 dla "Szarotek". W pięciu spotkaniach dwukrotnie górą byli bowiem nowotarżanie, raz wygrała Unia, a dwukrotnie byliśmy świadkami remisu. Oto komplet wyników tej rywlizacji:

Sezon 2015/2016:
Unia - NKP 3:1
NKP - Unia 2:1

Sezon 2016/2017:
NKP - Unia 3:2
Unia - NKP 1:1

Sezon 2017/2018:
NKP - Unia 1:1

Wyniki pokazują, że przewaga własnego boiska wcale nie była dużym handicapem w dotychczasowych starciach, toteż na jutrzejszy pojedynek w Tarnowie możemy patrzeć z pełnym optymizmem. Tym bardziej, że piłkarze Podhala mocno wierzą w zwycięstwo, na które ciężko pracowali przez cały miniony tydzień, jak i wcześniejszy okres przygotowawczy.

Gramy swoją piłkę i jeśli dalej będziemy tak pracować, to bramki, a z nimi wyniki w końcu przyjdą. Mamy dużo jakości w zespole i trzeba to pokazać. Nie ma jednak żadnej "załamki". To że w dwóch pierwszych meczach nie zdobywamy trzech punktów, tylko jeden, nie oznacza, że coś jest nie tak z naszym przygotowaniem. My idziemy swoją drogą, wierzymy, że dobrze pracujemy i jesteśmy pewni, że te wyniki przyjdą - mówił w wywiadzie dla naszej strony bramkarz Podhala, Eryk Niemira.

My również mamy nadzieję, że wyniki przyjdą i już jutro w okolicach godziny 17:00 będziemy mogli razem z zawodnikami świętować zwycięstwo na terenie rywala. Tego życzymy sobie i zawodnikom! Spotkanie z Unią Tarnów rozpocznie się jutro o godzinie 15:00.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY