Lider triumfuje

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Lider triumfuje
2018-06-16

Nie udało się mocnym akcentem zakończyć sezonu w rozgrywkach grupy IV 3 ligi piłkarzom Podhala Nowy Targ. W ostatniej kolejce nowotarżanie na własnym boisku przegrali 1:3  z Resovią Rzeszów, która już przed tygodniem zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli i tym samym awans do II ligi.

Tekst i foto: Maciej Zubek

Resovia potwierdziła w Nowym Targu, że wygranie przez nią ligi absolutnie nie było dziełem przypadku. Zostawiła ona po sobie bardzo dobre wrażenie To poukładany zespół, świetnie zorganizowany zarówno w defensywie jak i ofensywie, doskonale też wyglądający fizycznie.

Samo spotkanie mogło się podobać. Fakt, że na obu zespołach nie ciążyła już żadna presja, przełożył się na ich ofensywne usposobienie. 
Po pierwszej połowie Resovia prowadziła 1:0 po akcji z 36 min. Autorem trafienia był David Kwiek, który skorzystał z gapiostwa defensorów Podhala i pozostawiony bez opieki, z bliska „na raty” pokonał Mateusza Szukałę. Nowotarżanie za wiele okazji w tej odsłonie nie mieli. Próbowali głównie uderzeń z dystansu, ale żadne z nich nie znalazło drogi do bramki Resovii.

Po przerwie już gospodarze już wyglądali w ofensywie zdecydowanie lepiej. W 65 min na boisku pojawił się Sebastian Dziedzic i już pierwszy jego kontakt z piłką mógł zakończyć się golem. Naciskany przez jednego z obrońców Resovii (nowotarżanie domagali się faulu) nie trafił jednak czysto w piłkę i ta padła łupem golkipera Resovii. Ta niewykorzystana sytuacja błyskawicznie się zemściła na nowotarżanach. W 65 min po dalekim wyrzucie piłki z autu, rosły napastnik gości Paweł Hass, z najbliższej odległości trafił głową do bramki Podhala. W 77 min gospodarze złapali kontakt. Po faulu bramkarza Resovii na Dziedzicu, rzut karny wykorzystał Michał Nawrot. Podhalanie poczuli szansę, ruszyli na rywala, ale w doliczonym czasie gry błąd do spółki Dawida Dynarka z Szukała, kosztował ich stratę trzeciego gol. Jego autorem był Przemysław Czado. Zaraz po tym arbiter odgwizdał koniec spotkania.


>> Czytaj więcej na podhaleregion.pl <<


NKP Podhale Nowy Targ – Resovia Rzeszów 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Kwiek 36, 0:2 Hass 65, 1:2 Nawrot 77 z karnego, 1:3 Czado 90+5.

Podhale: Szukała – Barbus (61 Dziedzic), Cyfert (15 Przybylski), Lewiński, Drobnak - Dynarek, Nawrot, Ligienza, Mrówka (80 Łukaszczyk), Mizia (78 Bedronka), Pląskowski (75 Świerzbiński),

Resovia: Gnatek – Adamski, Frankiewicz (62 Kaliniec), Domoń, Makowski, - Feret, Kmiotek, Hass (87 Czado), Drobot (66 Cach), Kwiek - D. Buczek (83 B. Buczek).

Sędziował Albert Bińkowski ze Skarżyska Kamienna. Widzów: 300 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY