Zgięli nawet Stal

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zgięli nawet Stal
2018-06-03

"Nie ma mocnych... na Podhale" - chciałoby się zaśpiewać w rytm znanej piosenki disco polo. Tym razem pod naporem "Szarotek" ugięła się rzeszowska Stal, która na własnym stadionie musiała przełknąć gorycz wysokiej porażki.

Początek marzenie - zaliczyli piłkarze Podhala, gdy po 9 minutach prowadzili już 2:0. Na dodatek, miejscowi nie za bardzo mieli pomysł, jak przedostać się z piłką pod pole karne gości i zakończyć akcję skutecznym strzałem. Podhale kontrolowało wydarzenia na boisku, ale... kilka chwil dekoncetracji i szczęście po stronie rzeszowian sprawiły, że przed przerwą było już 2:2.

Druga część gry rozpoczęła się od lekkiej przewagi rzeszowian, którzy jednak szybko musieli ustąpić rozpędzonemu Podhalu. W 66. minucie po raz trzeci dla Podhala zapunktował Mrówka. To trafienie napędziło nowotarżan do dalszych ataków, a jeden z nich w 80. minucie został skutecznie wykończony przez... ponownie Mrówkę, który kolejny raz skompletował hat-tricka. W końcówce zespół Janusza Niedźwiedzia przypieczętował wygraną golem Pląskowskiego, który został obsłużony z rzutu wolnego przez Ligienzę.

Była to już piąta z rzędu, a dziewiąta w rundzie wiosennej (na 15 spotkań) wygrana NKP w III lidze grupie IV. Zdobyte w Rzeszowie 3 punkty pozwoliły "Szarotkom" umocnić się na 5. pozycji w tabeli, z której tracą do czwartej Chełmianki już tylko 3 "oczka".

Stal Rzeszów – NKP Podhale Nowy Targ 2:5 (2:2)
0:1 - Mrówka (Nawrot) - 5'
0:2 - Pląskowski (Nawrot) - 9'
1:2 - Ceglarz - 37'
2:2 - Skiba - 41'
2:3 - Mrówka (Nawrot) - 66'
2:4 - Mrówka (Nawrot) - 80'
2:5 - Pląskowski (Ligienza) - 90'

Skład Podhala: Niemira – Nawrot (86' Świerzbiński), Ligienza, Barbus, Mrówka (85' Dziedzic), Cyfert, Mizia (80' Łukaszczyk), Przybylski (77' Dynarek), Lewiński, Pląskowski, Drobnak.