Przed nami kolejne wyzwanie, czyli mecz z Wólczanką

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Przed nami kolejne wyzwanie, czyli mecz z Wólczanką
2018-05-11

Już jutro o 17:00 w Wólce Pełkińskiej NKP Podhale rozpocznie spotkanie z tamtejszą Wólczanką. Będzie to już 28. z 34. kolejek tego sezonu III ligi grupy IV.

Fot. Szymon Pyzowski (SportowePodhale.pl)

Po ostatniej porażce z Chełmianką, która przerwała serię 8 spotkań bez przegranej, Podhale znów chce wrócić na właściwe tory. Zadanie to nie będzie łatwe, bowiem nasz sobotni rywal to 4. zespół ligi, który w "czubie" tabeli nie znalazł się przez przypadek.

Z Wólczanką mamy rachunki do wyrównania, ponieważ w zeszłym sezonie ten zespół wygrał z nami na naszym stadionie, więc chcemy się teraz zrewanżować. Poza tym nie przez przypadek Wólczanka była jeszcze kilka kolejek temu liderem naszej ligi. Czeka nas więc trudne, ale wykonalne zadanie - aby tam pojechać i zwyciężyć - mówi trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

Na wiosnę Wólczanka zwyciężała 5-krotnie, ale też 3 razy przegrywała. Na 17 punktów zdobytych w tej rundzie przez Wólkę składają się również 2 remisy. Po przeciwnej stronie - a więc w obozie Podhala - bilans punktowy jest bogatszy o jedno "oczko". Podhale również tej wiosny 5 razy zwyciężało, ale tylko 2-krotnie doznawało goryczy porażki i 3 razy remisowało. Czy tak zbliżone statystyki oznaczją, że w tym spotkaniu trudno wskazać faworyta?

W piłce zawsze jest tak, że każdy wynik jest możliwy, jeśli do meczu nie podejdzie się odpowiednio skoncentrowanym i zmotywowanym. My jesteśmy jednak świadomi swojej siły i pojedziemy jutro do Wólki po to, aby po ostatniej porażce pokazać, że jesteśmy bardzo dobrym zespołem i chcemy zwyciężyć - zapewnia trener "Szarotek".

Pewne jest jedno - z pewnością czeka nas bardzo interesujący pojedynek. Wygrać może tak naprawdę każdy, a remis również nosi znamiona wielkiego prawdopodobieństwa. Cieszy fakt, że Podhale pojedzie jutro do Wólki Pełkińskiej bez żadnych osłabień, związanych z kontuzjami lub kartkami. O tym, jaki będzie finał jutrzejszej potyczki, przekonamy się w sobotni wieczór około godziny 19:00.


Kolejka 28

12 maja, godz. 17:00
Stadion Gminny w Wólce Pełkińskiej

Wólczanka Wólka Pełkińska

 

NKP Podhale Nowy Targ

Wólczanka Wólka Pełkińska  

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY