III liga: wyjątkowo gramy już w tę środę!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ III liga: wyjątkowo gramy już w tę środę!
2018-04-23

W tym tygodniu NKP Podhale rozegra aż dwie kolejki III ligi grupy IV. Pierwszą z nich już w tę środę na Stadionie Miejskim w Nowym Targu. Naszym rywalem będą Wiślanie Jaśkowice.

Fot. Maciej Zubek

Mecz z Wiślanami Jaśkowice będzie już ósmym dla Podhala w rundzie wiosennej. Jak do tej pory, nowotarżanie zebrali w niej 14 punktów za 4 wygrane i 2 remisy, co daje średnio 2 punkty na mecz. Tylko raz doznali jak dotąd porażki (w inaguracyjnym spotkaniu z Motorem Lublin). Wiślanom - mimo dobrej jesieni - na wiosnę idzie już znacznie, znacznie gorzej. Ich bilans to 4 przegrane i 2 remisy, które spowodowały, że nasi środowi rywale spadli na 9. miejsce w tabeli. Podhale zajmuje w niej 7. pozycję.

Na pewno nie rozpatrywałbym najbliższego spotkania w kategorii: kto jest faworytem, a kto nie. Patrząc na wiosnę - jesteśmy nim my, ale patrząc na cały sezon - w środę spotykają się dwie drużyny, będące blisko siebie w tabeli. Kwestia zwycięstwa nie rozegra się na podstawie tego, kto jest faworytem, ale tego, kto będzie grał mądrzej, z większą determinacją i komu dopisze skuteczność - mówi trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

Kibiców "Szarotek" optymizmem może napawać fakt, że od czterech spotkań nasza drużyna nie traci goli. Czy skuetczna gra w obornie jest więc kluczem do sukcesu?

Defensywa zawsze jest kluczem do sukcesu, ale my nie chcemy skupiać się tylko na tym, by bramek nie tracić (choć w 6 ostatnich spotkaniach straciliśmy tylko jedną), natomiast skupiamy się i pracujemy przede wszystkim nad ofensywą, bo mimo że wygrywamy i strzelamy, stać nas na to, byśmy strzelali więcej goli i wygrywali w większych rozmiarach - tłumaczy trener "Szarotek".

Już w tę środę skuteczność naszych piłkarzy - zarówno w obronie, jak i ataku - zostanie poddana kolejnej próbie. Jak się to skończy? Przekonajmy się razem! Zapraszamy już w najbliższą środę na godzinę 17:00 na Stadion Miejski w Nowym Targu na 25. kolejkę III ligi grupy IV! Do zobaczenia!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY