Dwóch testowanych zyskało w oczach trenera

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Dwóch testowanych zyskało w oczach trenera
2018-01-31

W trzecim z kolei meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek III ligi, NKP Podhale Nowy Targ zmierzyło się w Czechowicach-Dziedzicach z I-ligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Mecz rozpoczął się od groźnych akcji ze strony Podhala, jednak na szczęście dla Podbeskidzia, piłka albo mijała bramkę, albo świetnie interweniował Fabisiak. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na "Szarotkach" w 15. minucie, gdy błąd obrońców w wyprowadzeniu piłki na pierwsze trafienie zamienił Iliev. 10 minut później było już 2:0, gdy po dokładnym, prostopadłym zagraniu sytuację sam na sam wykorzystał Kolar. Podhale również próbowało swych szans i wcale nie odstawało poziomem od swoich rywali, ale zabrakło nam lepszego wykończenia.

Więcej zdjęć z meczu (kliknij w zdjęcie, by otworzyć galerię):

NKP Podhale | Sparing z TS Podbeskidzie Bielsko-Biała

W drugiej części meczu inicjatywa dalej leżała po stronie NKP, choć swoje sytuacje na strzelenia gola miała i jedna, i druga strona. "Bardzo aktywni w zespole trenera Noconia byli Kolar i Sabala, jednak także rywalom nie można odmówić ambicji i szans, z których dwie były naprawdę niezłe" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie Podbeskidzia. Pod koniec meczu, w 77. minucie pięknym, indywidualnym rajdem, zakończonym bramką na 3:0 popisał się Kostorz, który tym samym ustalił wynik spotkania.

Dzisiaj proste, indywidualne błędy zadecydowały o straconych bramkach. Od początku do końca inicjatywa należała jednak do nas. Niestety zabrakło lepszego wykończenia. Ten mecz, poza tym, że chcieliśmy zmierzyć się z zespołem z wyższej ligi, był też okazją do oceny zawodników testowanych. Dwóch z nich wypadło na tyle dobrze, że chcielibyśmy z nimi rozmawiać odnośnie ich dalszej gry w Podhalu - powiedział po meczu Janusz Niedźwiedź, trener NKP.

Kolejnym sparing-partnerem podhalan będzie słowacki FK Poprad (drugi poziom rozgrywkowy na Słowacji). Mecz ten zaplanowano na najbliższą sobotę na godzinę 12:00.

Teraz czekamy już na kolejnego, mocnego przeciwnika, jakim będzie drużyna z Popradu. W tym meczu pojawią się kolejni testowani, ponieważ chciałbym przed wyjazdem na zgrupowanie przyjrzeć się jak największe liczbie osób. Wszystko po to, by na obóz pojechać w swoim, wąskim gronie i spokojnie przygotowywać się do startu ligi - zdradza nam trener Podhala.

TS Podbeskidzie Bielsko Biała – NKP Podhale Nowy Targ 3:0 (2:0)