Wielka nieskuteczność i remis z FK Pohronie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wielka nieskuteczność i remis z FK Pohronie
2018-02-16

W kolejnym meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej, III-ligowe NKP Podhale zremisowało z FK Pohronie 2:2.

Pierwsze 20 minut spotkanie zdecydowanie pod dyktando nowotarżan. Już w 2. minucie Kuźma trafił w słupek, 2 minuty później Drobnak w boczną siatkę i chwilę potem jedyny słowacki zawodnik w szeregach nowotarżan nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Nie minęło kilka minut, a goście ponownie byli w poważnych tarapatach i dwukrotnie wybijali piłkę z lini bramkowej. Niestety niewykorzystane sytuacje zemściły się na Podhalu w 24. minucie, kiedy to FK Pohronie zdobyło bramkę po indywidualnym błędzie jednego z graczy NKP. Do przerwy wynik 0:1

W drugiej połowie pierwsza akcja należała do FK Pohronie, a w kolejnych minutach Świerzbiński, Cyfert i Drobnak byli bliscy wyrównania. Goście w międzyczasie zdobyli co prawda drugą bramkę, ale nie została ona uznana, gdyż sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Jednak co się odwlecze - to nie uciecze. Kolejny błąd gospodarzy z zimną krwią wykorzystał gracz Pohronie, zdobywając gola strzałem głową. Po drugim trafieniu dla gości, nasi piłkarze rzucili się jeszcze mocniej do ataku i na dobre rozpoczęli walkę o korzystny wynik. Ich starania w końcu okazały się skuteczne. Najpierw Barbus precyzcyjnym strzałem lewą nogą ulokował piłkę w okienku bramki Słowaków (70. minuta), a następnie (w 78. minucie) Przybylski wzorowo wykończył składną akcję. Pod koniec Podhale próbowało przechylić jeszcze szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale niestety bez rezultatu. Sparing z kolejną słowacką drużyną zakończył się więc remisem.

Pohronie to drużyna trochę słabsza od Popradu, ale lepsza niż Spisska. Z pozytywów po dzisiejszym spotkaniu na pewno można wymienić bardzo dobrą organizację gry oraz dążenie do zwycięstwa, walka do końca o odwrócenie losów spotkania. Minusem była oczywiście strata dwóch bramek i nieskuteczność, szczególnie w pierwszej połowie - podsumował trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

Kolejny - siódmy już - mecz kontrolny NKP Podhale rozegra w następną sobotę (24 lutego) o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Nowym Targu. Naszym rywalem będzie Sandecja II Nowy Sącz.

NKP Podhale Nowy Targ – FK Pohronie (Słowacja) 2:2 (0:1)