Podhale zdominowało słowackiego II-ligowca

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Podhale zdominowało słowackiego II-ligowca
2018-02-10

Przed południem (a właściwie rano) do słowackiej Novej Vsi wyruszyli dziś piłkarze NKP Podhale. Powód? Mecz kontrolny ze słowackim II-ligowcem - FK Spisska Nova Ves.

Spisska to ligowy rywal FK Poprad, z którym Podhale w ostatnim sparingu doznało wysokiej porażki (2:6). Co ciekawe, drużyny te w II lidze słowackiej dzieli tylko jedno miejsce w tabeli. Co więc zaważyło na tym, że tym razem to "Szarotki" odprawiły z kwitkiem swoich rywali zza południowej granicy?

Są dwa proste wytłumaczenia. Po pierwsze graliśmy naszym podstawowym składem - poza ostatnimi 10 minutami, kiedy to daliśmy szansę gry trzem juniorom. Mimo że jesteśmy po obozie i piłkarze nie mają jeszcze świeżości, zaprezentowaliśmy się dzisiaj dobrze. Po drugie trzeba uczciwie przyznać, że mimo iż to ta sama liga i podobne miejsce w tabeli, to Poprad był lepszym zespołem niż Spisska - zdradza nam trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

Strzelanie w pierwszej połowie rozpoczął Piwowarczyk, który w 32. minucie nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Poza jedną wykorzystaną, nasi zawodnicy mieli jeszcze trzy inne bramkowe okazje. Nieskuteczni byli w nich jednak Pląskowski, Mizia i - po raz kolejny - Piwowarczyk. Szukała w bramce nie miał zbyt wiele pracy, toteż wynik po pierwszej połowie wskazywał na 1-bramkowe prowadzenie NKP (1:0).

Drugą część gry od mocnego uderzenia wznowiło Podhale. Już w 47. minucie Pląskowski zmusił bramkarza Spisskej do kapitulacji. Konsekwentnie budowana przewaga i lepsza organizacja gry przyniosła później nowotarżanom jeszcze jedno trafienie - w 63. minucie na 3:0 podwyższył bowiem Świerzbiński. Nie mający zbyt wielu argumentów Słowacy nie zdołali już ani dogonić Podhala, ani też zdobyć choćby honorowego trafienia. Zespół z Nowego Targu wraca więc do domu z pewnym zwycięstwem.

Mecz mieliśmy pod kontrolą. Spisska stworzyła sobie dzisiaj jedną bardzo dobrą sytuację, której nie wykorzystała, my poza bramkami mieliśmy jeszcze 3-4 wyborne okazje na kolejne trafienia. Zdominowaliśmy rywala i mecz przebiegał pod nasze dyktando. Czy planujemy jeszcze jakieś wzmocnienia? Tak. Będą to zawodnicy, do których jakości piłkarskiej będziemy pewni - mówił po meczu szkoleniowiec "Szarotek".

FK Spisska Nova Ves - NKP Podhale Nowy Targ 0:3 (0:1)