Na początek rundy: jaskinia lwa

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Na początek rundy: jaskinia lwa
2018-03-09

Już jutro o 17:30 na pięknej Arenie Lublin, mogącej pomieścić ponad 15 000 widzów, NKP Podhale zmierzy się z miejscowym Motorem w ramach inauguracji rundy wiosennej III ligi grupy IV.

Fot. Szater

Mecz z liderem naszych rozgrywek będzie jedynym, jaki zostanie rozegrany w ten weekend. Reszta spotkań 18. kolejki sezonu 2017/2018 została przełożona na 18 kwietnia ze względu na zły stan murawy (spowodowany zalegającym śniegiem) stadionów w Białej Podlaskiej, Rzeszowie, Oświęcimiu, Trzebini, Daleszycach, Jarosławiu, Tarnowie i Krośnie. Podhale jest więc w komfortowej sytuacji i może rozpocząć ligę zgodnie z planem.

Start ligi zgodnie z planem bardzo nas cieszy. Czekaliśmy na ten mecz długo i świetnie sie stało, że na starcie gramy z liderem i to na pięknym stadionie. Zima skończyła się dla nas planowo i na szczęście bez żadnych opóźnień zaczynają się dla naszego klubu wielkie emocje - zdradza trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

Łatwo z pewnością nie będzie. Ale mecze kontrolne, których liczba sięgała "dwycyfrówki" oraz mocno i mądrze przepracowany okres przygotowawczy nie był po to, by teraz było łatwo i przyjemnie. Walka tak naprawdę dopiero się zaczyna, a już na samym początku "Szarotki" czeka wielkie wyzwanie: pojedynek w "jaskini lwa", z której nikt poza KSZO nie wyszedł w tym sezonie żywy (czyt. wszystkie mecze na Arenie Lublin padły łupem Motoru, poza zremisowanym 0:0 spotkaniem z Ostrowcem Świętokrzyskim). Co więc będzie najważniejsze, by w jutrzejszej potyczce nie dać się zagryźć przez lwa z Lublina?

Przede wszystkim dyscyplina taktyczna i serce, które trzeba będzie włożyć w ten mecz - odpowiada krótko, ale treściwie Janusz Niedźwiedź.

Liczymy więc, że dzięki zaangażowaniu i mądrzej grze nasi zawalczą jutro o zwycięstwo - takie, jakie miało już przecież miejsce w meczu z Motorem na inaugurację sezonu w Nowym Targu (wygrana 1:0 w 1. kolejce, rozegranej 12 sierpnia 2017)!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY