III liga: zgrupowanie w Szalowej (+ZDJĘCIA)

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ III liga: zgrupowanie w Szalowej (+ZDJĘCIA)
2018-02-07

Od poniedziałku do piątku w Szalowej ma miejsce zgrupowanie piłkarzy NKP Podhale, mające przygotować naszych zawodników do nowej rundy III ligi sezonu 2017/2018. O szczegółach zimowego obozu "Szarotek" opowiadał nam trener Janusz Niedźwiedź.

Zdjęcia: © 2018 Arkadiusz Marczyk (KieroPhotoProfessional)

Celem zgrupowanie jest przede wszystkim dobrze przygotować zespół do nowej rundy. Pracujemy nad aspektami taktycznymi, jak również nad motoryką, którą w zimowym okresie przygotowawczym można poprawić - mówi szkoleniowiec NKP.

Tym razem zbyt wiele nowych twarzy nie ma. Sztab szkoleniowy Podhala chciał, by wyjazd do Szalowej był "swojski". Stąd zdecydowana większość to zawodnicy, stanowiący oficjalnie kadrę pierwszego zespołu oraz wyróżniający się juniorzy Akademii Podhala (jest ich czterech). Jedynym wyjątkiem jest Marek Mizia - były czołowy zawodnik MKS Trzebini, który oficjalnie rozstał się ze swoim byłym klubem i rozpoczął treningi z Podhalem.

ObózZimaNKP1ObózZimaNKP15

GALERIA ZDJĘĆ ZE ZGRUPOWANIA - KLIKNIJ

Nie ma z nami graczy testowanych. Kadra pierwszego zespołu nie jest jednak zamknięta - tłumaczy Janusz Niedźwiedź. - Do ostatniego dnia okienka transferowego wszystko może się jeszcze zdarzyć i niczego nie wykluczamy, choć oczywiście jako trener chciałbym, by kadra została domknięta jak najszybciej.

Na zgrupowaniu w Szalowej piłkarze Podhala trenują 2 razy dziennie. Pierwszy trening odbywa się w okolicach godziny 10:00, a drugi po obiedzie - ok. 16:00. W międzyczasie piłkarze spędzają ze sobą czas na posiłkach i rozmowach. To doskonała okazja na wewnętrzną integrację zespołu i dobre przygotowanie do wiosny pod kątem mentalnym. Wszystkie jednostki treningowe odbywają się na boiskach ze sztuczną nawierzchnią pod balonem i trwają około 2 godziny. Trener nie musi się więc martwić o zmienne warunki atmosferyczne.

ObózZimaNKP21ObózZimaNKP8

W Szalowej są doskonałe warunki. Trenujemy tu od poniedziałku i wracamy w piątek - po porannym treningu i obiedzie. W sobotę rano jedziemy z kolei do Spiskej Novej Vsi na mecz kontrolny z tamtejszym II-ligowcem. Spotkanie ze Słowakami zaplanowaliśmy na godzinę 13:00 - zdradza nam szkoleniowiec "Szarotek".

A my korzystając z okazji, gratulujemy trenerowi również osobistego sukcesu, a więc... zostania szczęśliwym tatą! Wczoraj wieczorem na świat przyszedł bowiem Fabian Bil Niedźwiedź, choć wieść gminna podała informację o imieniu "Arkadiusz" dla nowo-narodzonego...

Nie, nie - śmiał się trener Niedźwiedź. - Arek jest tylko jeden (przyp. red. kierownik Arkadiusz Marczyk)! No... może dwóch - bo jeszcze Arek Milik (śmiech).

 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY