JUNIOR MŁODSZY: (Na wiosnę) nadarzyć się może nowa szansa

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ JUNIOR MŁODSZY: (Na wiosnę) nadarzyć się może nowa szansa
2017-11-20

Za nami runda jesienna okręgowych rozgrywek młodzieżowych. W I lidze juniorów młodszych podhalańskiego podokręgu brała udział również drużyna NKP Podhale. O poczynaniach naszych piłkarzy w pierwszej rundzie sezonu piszemy w poniższym artykule - zapraszamy do lektury!

Nowotarżanie na jesień rozegrali łącznie 7 spotkań, w których 3 razy zwyciężali, 2 razy remisowali i również 2 razy przegrywali. W efekcie, 11 zdobytych punktów pozwoliło im na zajęcia 5. miejsca w tabeli, ze stratą zaledwie jednego "oczka" do trzeciej Jabłonki oraz czwartej Lepietnicy. Na czele tabeli niepokonany Wiatr Ludźmierz (który po barażach uzyskał awans do Małopolskiej Ligi Juniorów młodszych), a za nimi LKS Szaflary z 16-punktowym dorobkiem.

Co ciekawe, zespół z Nowego Targu zwyciężył bądź zremsował w spotkaniach z dwoma wyżej notowanymi rywalami (1:1 z LKS Szaflary oraz 1:0 z Orawą Jabłonka), ale stracił punkty w potyczce z szóstą Babią Górą. Wszystko to może okazać się jednak niewarte uwagi, bowiem niewykluczone, że na wiosnę wzystkie punkty zostaną "zresetowane" i drużyny rozpoczą kolejną rundę "od zera". Więcej o tym w poniższym wywidze z trenerem Świerzbińskim.

Tabela I ligi Juniorów młodszych Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej na koniec rundy jesiennej sezonu 2017/2018:

LP
 
Drużyna
M
PKT
W
R
P
BR
1.
7
21
7
0
0
50 - 5 ( 45 )
2.
7
16
5
1
1
24 - 10 ( 14 )
3.
7
12
4
0
3
25 - 12 ( 13 )
4.
7
12
4
0
3
24 - 26 ( -2 )
5.
7
11
3
2
2
19 - 8 ( 11 )
6.
7
7
2
1
4
12 - 28 ( -16 )
7.
7
3
1
0
6
12 - 28 ( -16 )
8.
7
0
0
0
7
3 - 52 ( -49 )

Wyniki Podhala w I lidze Juniorów młodszych Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej - rundy jesienna sezonu 2017/2018:

NKP Podhale - LKS Szaflary 1:1 (0:1)
Lepietnica Klikuszowa/Obidowa - NKP Podhale 2:1 (2:0)
NKP Podhale - Janosik Sieniawa 10:0
Orawa Jabłonka - NKP Podhale 0:1 (0:0)
NKP Podhale - Wiatr Ludźmierz 1:2 (1:2)
Unia Naprawa - NKP Podhale 2:4 (1:0)
NKP Podhale - Babia Góra Lipnica Wielka 1:1 (1:0)

Strzelcy zespołu - stan na koniec rundy jesiennej sezonu 2017/2018:

Lp. Zdjęcie Imię i nazwisko Ilość bramek
1.   Bartosz Stanek 4
2.   Jakub Święchowicz 3
    Damian Dąbrowski 3
3.   Karol Luberda 2
    Rafał Leśniak 2
4.   Jakub Anioł 1
    Jakub Jarząbek 1
    Kamil Giełczyński 1
    Maciej Kowalczyk 1
    Wójciak 1

Wywiad z trenerem Juniorów młodszych - Sebastianem Świerzbińskim:

Jakub Udziela: Za Wami runda jesienna okręgowej ligi juniorów młodszych, którą zakończyliście w środku tabeli. Jesteście zadowoleni z takiego wyniku? Jakie były cele drużyny przed rozpoczęciem rozgrywek i w jakim stopniu zostały na jesień zrealizowane?
Sebastian Świerzbiński: Znając swoją wartość mierzyliśmy w podium i to był nasz cel na rundę jesienną. Niestety zabrakło niewiele, bo raptem dwóch punktów. Dałby nam to jeden remis zamieniony na zwycięstwo, dlatego czujemy duży niedosyt.

Kto tworzy drużynę juniorów młodszych NKP? Czy są to zawodnicy jedynie z docelowego rocznika, czy może posiłkujecie się też młodszymi - np. z drużyny Trampkarzy? 
- Trzon naszego zespołu stanowią zawodnicy rocznika 2001 - jest ich siedmiu, ale wśród niech można znaleźć aż trzech bramkarzy. Mamy też dużo chłopaków z rocznika 2002 i naszego "rodzynka" z rocznika 2003 - Bartek Wójciaka, który naprawdę dobrze wkomponował się w zespół. Mając na uwadze, że większość chłopaków z rocznika 2001 poszła na wypożyczenie do Ostrowska do Małopolskiej Ligi Juniorów młodszych, w naszych szeregach w rozgrywkach okręgowych wystartowało 16 graczy. Możemy się pochwalić, że pod koniec rundy jesiennej doszło kolejnych pięciu chłopaków. Jak więc widać - zainteresowanie drużyną jest spore, co mnie osobiście cieszy.

Co działało dobrze na jesień i będziecie chcieli kontynuować, a czego musicie się wystrzegać w następnej rundzie? 
- Mikrocykle letnie służyły przede wszystkim dopinaniu kadry i zgrywaniu się chłopaków. Z tygodnia na tydzień wyglądało to coraz lepiej. Można żałować dwóch pierwszych meczów, w których nie wszystko funkcjonowało tak, jak powinno i zdobyliśmy raptem 1 punkt. Czym dalej w las, tym nasza gra się zazębiała, a świadczy o tym chociażby fakt, że na wyjeździe potrafiliśmy pokonać mocną Orawę Jabłonka, zaś z pózniejszym mistrzem jesieni - Ludżmierzem - wygrywaliiśmy w pierwszej połowie 1:0, by ostatecznie po dobrym meczu przegrać nieznacznie, bo 1:2. Wiele rzeczy zostało poprawionych. Jak co roku, drużyna traci mało bramek, a największym minusem na tę chwilę jest brak typowej "dziewiątki", która seryjnie potrafiłaby strzelać bramki. Finalizacja akcji to nasza pięta achillesowa, dlatego nad tym dużo pracujemy na treningach.

Jakie są więc Wasze plany na zimowy okres przygotowawczy oraz samą rundę wiosenną?
- Obecnie chłopacy trenują trzy razy w tygodniu w świetnych warunkach, bo nie wydaje mi się, żeby jakakolwiek drużyna juniorska na Podhalu mogła sobie pozwolić na treningi na świeżym powietrzu na pełnowymiarowej płycie boiska w okresie listopadowo-grudniowym. Takie treningi mamy do Świąt, potem przerwa i po Nowym Roku wracamy na boisko. W tym czasie będziemy korzystać  ze sparingpartnerów przyjeżdżających na zimowe obozy na Podhale. Na razie nie będę mówił o szczegółach.

Kto lub co będzie Waszym największym rywalem w drodze po ustalone cele?
- Nie ukrywam, że wszystko rozstrzygnie się na początku roku kalendarzowego, jeśli chodzi o cele na rundę wiosenną. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli, to celem będzie wygranie podhalańskiej ligi i awans do Małopolskiej Ligi Juniora młodszego. Chodzi oczywiście o wzmocnienie drużyny. Biorąc pod uwagę awans Rabki-Zdrój do naszej I ligi oraz awans Wiatru Ludźmierz do Ligi Małopolskiej (serdeczne gratulacje dla Trenera i Chłopaków!), to PPPN najprawdopodobniej zresetuje punkty na wiosnę i wszyscy zaczną od zera, także nadarzyć się może nowa szansa. Na razie jednak podchodzę do tego spokojnie. Na tą chwilę nie myślimy o rundzie wiosennej. Przed nami jeszcze najprawdopodobniej 4 miesiące przerwy od rozgrywek. 

Rozumiem. W takim razie czego życzyć drużynie na teraz?
- Żeby chłopaków omijały kontuzje i przeziębienia w okresie zimowym.

Tego więc życzę. Dziękuję za rozmowę!
- Dzięki!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY