A klasa: zwycięstwo z Szarotką

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ A klasa: zwycięstwo z Szarotką
2018-06-11

W ostatnim spotkaniu u siebie w tym sezonie A klasy, Rezerwy naszego klubu pokonały Szarotkę Rokiciny Podhalańskie 2:1.

Już na początku meczu zarysowała się przewaga NKP, a szczególnie aktywny w tej części gry był Borczyński, który miał aż 3 dobre okazje na zdobycie bramki. W pierwszej z nich niewiele chybił z rzutu wolnego (1. minuta), w drugiej nie wykorzystał sytuacji sam na sam (19. minuta), aż w końcu w trzeciej jego strzał dobił Masłowski, wyprowadzając Podhale na prowadzenie. Bo bramce, zespół z Nowego Targu próbował pójść za ciosem, jednak strzały Koszarka, Masłowskiego i Borczyńskiego nie trafiały między słupki golkipera gości. Ci zaś w odpowiedzi próbowali swoich sił strzałami z 20. metra, ale  na szczęście nie grzeszyli w nich skutecznością.

Po przerwie, a konkretnie w 58. minucie Tracz powiększył przewagę Podhala do 2 "oczek", wykorzystując świetnie prostopadłe podanie od Masłowskiego. Minutę później Koszarek mógł doprowadzić do stanu 3:0, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. W 61. minucie świetnie interweniował Zamęta, który sparował strzał gości z 7. metra. W 70. minucie Święchowicz nie wykorzystał rzutu karnego (strzał w poprzeczkę), co potem zemściło się na graczach Podhala, którzy w 82. minucie po sytuacji sam na sam stracili gola na 1:2. Na szczęście - jak się później okazało - był to pierwszy i ostatni gol Szarotki w tym spotkaniu, dzięki czemu NKP może sobie dopisać po tej kolejce kolejne 3 punkty.

Mecz z Rokicinami był przedostatnim spotkaniem w tym sezonie A klasy. Pewne jest już to, że Podhale II skończy go na 2. miejscu w tabeli. Za tydzień ostatni pojedynek w tym sezonie - na wyjeździe z Czarnymi Czarny Dunajec.

NKP Podhale II Nowy Targ – Szarotka Rokiciny Podhalańskie 2:1 (1:0)
1:0 - Masłowski (Borczyński) - 21'
2:0 - Tracz (Masłowski) - 58'
2:1 - Sumara - 82'

Skład Podhala: Zamęta – Masłowski, Koszarek, Węgrzyniak, Kaczmarczyk, Luberda (46 Święchowicz), Kopeć, Borczyński (46 Borowski), Worwa, Tracz, Bobek.