A klasa: Rabka się potyka, Podhale goni...

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ A klasa: Rabka się potyka, Podhale goni...
2018-05-21

W 21. kolejce spotkań podhalańskiej A klasy rezerwy NKP Podhale pokonały Skalnych Zaskale 4:1, a lider - Wierchy Rabka - stracił punkty w potyczce z Łopuszną. To oznacza, że "Szarotki" tracą do rabczan już tylko 6 punktów.

Jako pierwsze na prowadzenie wyszło Podhale, a to za sprawą Eryka Borczyńskiego, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z 25. metra. Chwilę później Dziedzic mógł podwyższyć na 2:0, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Później próbowali jeszcze Bałos, Topór i ponownie Dziedzic, ale nieskutecznie. To zemściło się na nowotarżanach, którzy w 35. minucie po wrzutce z rzutu rożnego stracili gola na 1:1. Przed przerwą o drugie trafienie mógł pokusić się Borczyński, ale jego strzał z rzutu wolnego przeszedł nad poprzeczką.

Po przerwie gospodarze wzięli się za odrabianie strat, a właściwie - za ponowne objęcie prowadzenia. Stało się to już w 53. minucie, gdy Dziedzic dopełnił formalności po trójkowej akcji ze Skóblem i Traczem. Niedługo potem Zaskale znów mogło wyrównać, ale Potrząsaj przegrał pojedynek z Szukałą, mając piłkę na 10. metrze. W 67., a potem w 80. minucie NKP dołożyło kolejne dwa trafienia, które ustaliły wynik spotkania, a co za tym idzie - przybliżyły Podhale do upragnionej pozycji lidera...

Od 1. miejsca naszych graczy dzieli już tylko 6 punktów. Do końca sezonu pozostało 5 kolejek.

NKP Podhale II Nowy Targ – Skalni Zaskale 4:1 (1:1)
1:0 -  Borczyński - 13'
1:1 - Potrząsaj (Król) - 35'
2:1 - Dziedzic (Tracz) - 53
3:1 - Wybrańczyk (Borczyński) - 67'
4:1 - Kobylarczyk - 80'

Skład Podhala II: Szukała – M. Topór, Wybrańczyk, Borczyński (72' Rzadkosz), Kobylarczyk, Uchroński (72' Sarna), Dziedzic (78' Kuruc), Skóbel, A. Topór, Bałos (46' Łukaszczyk), Tracz (80' Lubelski).