A klasa: Zawrat niespodziewanie wygrywa

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ A klasa: Zawrat niespodziewanie wygrywa
2018-05-28

Na boisku w Nowej Białej, gdzie swoje mecze rozgrywa Zawrat Bukowina Tatrzańska (trzeci zespół rozgrywek A klasy), wyższość rywali musiały uznać rezerwy naszego Klubu (2. miejsce w tabeli). Przeciwnicy okazali się lepsi o 2 bramki i kwestia walki o awans Podhala II do V ligi mocno się skomplikowała.

Pierwsze połowa wcale nie wskazywała na to, co miało się stać w drugiej części gry. To Podhale w pierwszych 45-ciu minutach stworzyło sobie więcej bramkowych okazji. Dwukrotnie nowotarżane ulokowali nawet piłkę w siatce rywali, ale w obu sytuacjach sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.  W 35. minucie Otręba chybił w sytuacji sam na sam, a chwilę później jego strzał z 16. metra niewiele minął słupek.

Drugą połowę znów rozpoczęliśmy od ataków ze strony rezerw NKP, ale to bukowianie jako pierwsi trafili do "sieci". W 63. minucie koronkowa akcja gospodarzy zakończyła się skutecznym wykończeniem Doruli, który nie chybił, mając piłkę wyłożoną na 5. metr. Na nieszczęście dla zespołu z Nowego Targu - 7 minut później ten sam zawodnik, skutecznie wykończył kolejną, niemal identyczną do poprzedniej akcję, wyprowadzając Zawrat na 2-bramkowe prowadzenie.

Ostatnie minuty to nieustępliwy napór ze strony Podhala i aż 3 czerwone kartki po stronie Zawratu, którego zawodnicy zostali wyrzucani z boiska kolejno za: uderzenie rywala (czerwona), drugą żółtą kartkę i odkopnięcie piłki po gwizdku (druga żółta). Mimo że pod bramką Bukowiny niejednokrotnie było gorąco, Podhale II nie zdołało już dogonić rywali. Porażka 0:2 mocno komplikuje sprawę NKP, którego szanse na awans do V ligi są już bardzo małe.

Zawrat Bukowina Tatrzańska - NKP Podhale II Nowy Targ 2:0 (0:0)

Skład Podhala: Kudła – Wybrańczyk, M. Topór, Sarna (46' Głowa), M. Rzadkosz, Kobylarczyk, Lubelski (67' Derek), Uchroński, Kuruc, Otręba, A. Topór.