Założenia zrealizowane

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Założenia zrealizowane
2018-01-28

Drugie zwycięstwo w drugim meczu kontrolnym odnieśli piłkarze trzecioligowego Podhala Nowy Targ. Podobnie jak przed tygodniem nowotarżanie mierzyli się z reprezentantem IV ligi. Glinik Gorlice okazał się jednak zdecydowanie mniej wymagającym rywalem niż Limanovia Limanowa.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Podhalanie wygrali to spotkanie 5:0, ani na moment nie tracąc kontroli nad przebiegiem wydarzeń na boisku. Rozmiary wygranej mogły być znacznie wyższe, gdyby nowotarżanie wykazali się lepszą skutecznością.

Po dwa trafienia dla gospodarzy zaliczyli Artur Pląskowski i Marcin Przybylski, a jedno dołożył Sebastian Dziedzic. Asystę przy trafieniu tego ostatniego zaliczył jeden z dwójki – obok bramkarza – testowanych w tym meczu przez trenera Podhala Janusza Niedźwiedzia zawodników.

W składzie Podhala zabrakło z kolei, z powodów spraw osobistych, Michała Bedronki, Przemysława Piwowarczyka oraz Sebastiana Świerzbińskiego. Nie było już też testowanych przed tygodniem Grzegorza Marszalika i Bartosza Szymańskiego, z których usług zrezygnowano.

W składzie Glinika, którego trenerem został przed paroma tygodniami, świetnie znany w Nowym Targu Grzegorz Hajnos, zobaczyliśmy m.in. byłego zawodnika Lepietnicy Klikuszowa, Podhala, oraz Watry Białka Tatrzańska Patryka Dudę i Sławomira Basistego, który ostatnie sezony grał w Lubaniu Maniowy.

Na pewno lepsze spotkanie w naszym wykonaniu niż to przed tygodniem, ale jeszcze raz podkreślę, że wtedy graliśmy aż 7 zawodnikami testowanymi, stąd było rzeczą oczywistą, że brakować będzie zgrania – mówi trener Podhala, Janusz Niedźwiedź. - Dziś to już zupełnie inaczej wyglądało. Testowaliśmy tak naprawdę tylko jednego zawodnika, którego znaliśmy, wiedzieliśmy co sobą prezentuje i tym meczem potwierdził, że posiada odpowiednie umiejętności by być wzmocnieniem naszej drużyny. Wracając do samego spotkania, to przede wszystkim cieszę się z tego, że przez pełne 90 minut potrafiliśmy utrzymać odpowiednią koncentrację. Na to uczulałem zawodników przed meczem. Bo to że będziemy dominować nad niżej notowanym przeciwnikiem w każdym elemencie, było wiadome. Ale zwracałem uwagę na to, by właśnie wtedy, w momentach pozornie pełnej kontroli, wyzbywać się prostych strat i nonszalanckich zagrań. I zespół w stu procentach to zrealizował. Nie dopuściliśmy przeciwnika do ani jednej groźnej sytuacji pod naszą bramką. Fajnie też wyglądaliśmy fizycznie, mimo że mamy za sobą naprawdę ciężkie treningi. Jeżeli mam się do czegoś przyczepić, to po raz kolejny do skuteczności, bo zmarnowaliśmy wiele dogodnych okazji bramkowych. Ale jest jeszcze dużo czasu by ten element doszlifować – dodaje szkoleniowiec nowotarżan.

A we środę Podhale czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie. W Czechowicach, nowotarżanie zagrają z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko Biała.

Można powiedzieć będzie to pierwsza z trzech weryfikacji naszych aktualnych umiejętności i potencjału na tle mocnych rywali. Nie ukrywam, że bardzo mi zależy aby w tych meczach pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać – podkreśla Niedźwiedź.

NKP Podhale Nowy Targ – Glinik Gorlice 5:0 (2:0)

Bramki: Pląskowski dwie, Przybylski dwie, Dziedzic.

Podhale: testowany (80 Gorzelański) – Nawrot, Lewiński, Cyfert, Drobnak – Przybylski, Dynarek, testowany, Barbus, Dziedzic – Pląskowski oraz Ligienza.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY