Testowani na tle I-ligowca

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Testowani na tle I-ligowca
2017-12-08

Pierwsza drużyna NKP Podhale Nowy Targ rozegrała wczoraj mecz kontrolny z I-ligową Puszczą Niepołomice. Po dość wyrównanym starciu, z lekką przewagą nowotarżan, mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych - 1:0.

Początek spotkania należał do Podhalan, którzy już w 70. sekundzie stworzyli sobie dogodną sytuację na strzelenie bramki. W pierwszej połowie strzałów próbowali Nawrot i Ligienza, w drugiej doskonałą szansę miał Świerzbiński. Zawodnicy obu drużyn grali mądrze i cierpliwie, prezentowali dojrzały futbol. Jedyna bramka padła w 87. minucie, gdy po błędzie NKP w wyprowadzeniu piłki z szybkim atakiem ruszyli zawodnicy Puszczy i wypracowanej sytuacji nie zmarnowali. Było to - jak się później okazało - trafienie ustalające wynik spotkania.

Spotkanie dość wyrównane, ale to my częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, my prowadziliśmy grę. Szkoda bramki straconej dosłownie w ostatnich minutach, bo z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na przegraną. Generalnie bardzo dobry mecz kontrolny. Miał na celu sprawdzić zawodników testowanych na tle mocnego rywala i to się udało. Zawodnicy ci zostają z nami na treningach jeszcze przez najbliższe dni, byśmy mogli lepiej się im przyjrzeć, a później postanowimy, co dalej - powiedział po meczu trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

NKP Podhale Nowy Targ - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

Skład Podhala: Testowany – Drobnak, Mikołajczyk, Lewiński, Ligienza, Nawrot, testowany, Dziedzic, testowany, Pląskowski, testowany oraz: Świerzbiński, Barbus, Bedronka, Buć, Bałos, Przybylski, Przemyk, Komorek.