Wyjazdowa wygrana i awans w tabeli

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wyjazdowa wygrana i awans w tabeli
2017-09-11

Wczoraj w wyjazdowym spotkaniu w Jabłonce, piłkarze drugiej drużyny NKP Podhale pokonali tamtejszą Orawę i awansowali na 2. miejsce w tabeli podhalańskiej A klasy.

Od pierwszych minut meczu przy piłce utrzymywała się drużyna gości, jednak to gospodarze zadali pierwszy "cios". Pobudziło to troszkę zawodników Podhala, którzy dążyli do wyrównania. Udało im się to w 55. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Czubin. Kwadrans później Jabłonka strzeliła bramkę na 2:1 bezpośrednio z rzutu wolnego, ale na nasze szczęście w 77. minucie Luberda doprowadził do wyrównania, a 3 minuty później drugi raz z rzutu karnego trafił Czubin, wyprowadzając tym samym Podhale na prowadzenie. W 89. minucie Luberda strzelił swojego drugiego gola, najlepiej odnajdując się w polu karnym rywala i dał swojej drużynie już 2-bramkową przewagę. Orawa w doliczonym czasie dołożyła jeszcze gola kontaktowego, ale kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie. Dzięki temu NKP Podhale II Nowy Targ zwyciężyło ostatecznie 4:3 i awansowało na 2. miejsce w tabeli A klasy.

Kilkoma słowami pomeczowej opinii podzielił się z nami także zawodnik NKP, Kacper Bobek:

Od początku meczu staraliśmy się jak najdłużej utrzymywać przy piłce. Udawało nam się to, jednak to my jako pierwsi straciliśmy bramkę. Pobudziło nas to do podkręcenia tempa, ale wciąż brakowało skuteczności. Na szczęście na samym początku drugiej połowy udało się doprowadzić do remisu. Staraliśmy się pójść za ciosem, jednak rywal trafił z rzutu wolnego. Wiedzieliśmy, że jeszcze nie wszystko stracone, dlatego walczyliśmy do samego końca. W końcówce spotkania udało się strzelić aż 3 gole i to my zgarnęlismy ostatecznie pełną pulę.

Orawa Jabłonka - NKP Podhale II Nowy Targ 3:4 (1:0)