Rywal był skuteczniejszy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Rywal był skuteczniejszy
2017-09-03

W 5. kolejce podhalańskiej A klasy rezerwy naszego klubu uległy na swoim terenie rywalom z Tylmanowej 1:2.

Mecz niezbyt dobrze rozpoczął się dla naszych piłkarzy, którzy jako pierwsi szybko stracili bramkę. Później co prawda przejęli inicjatywę i długo utrzymywali się przy piłce, ale nie mogli przełamać defensywy rywali. Nastąpiło to dopiero w 33. minucie meczu, kiedy to po rajdzie Bobka lewą flanką i dośrodkowaniu, piłka wyodbijała się w polu karnym, dopadł do niej Zubek, wyłożył do Ligienzy, a ten ostatni ładnym uderzeniem z woleja wpakował ją w samo okienko bramki Tylmanowej. Pod koniec pierwszej części gry Tylmanowa mogła znów wyjść na prowadzenie, ale "jedenastkę" obronił Kostrzewa.

Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy, toteż drugie 45 minut zaczynaliśmy niejako "od zera". Dość wyrównana gra, podczas której NKP długo rozgrywało piłkę, a Tylmanowa liczyła na kontry, okazała się korzystniejsza dla przyjezdnych. To oni zadali zabójczy cios i ostatecznie dowieźli 1-bramkowe prowadzenie do końca spotkania, wygrywając tym samym 2:1.

Od początku staraliśmy się grać piłką, długo podaniami, na połowie rywala. Tylmanowa liczyła na kontry i szybkiego Talarczyka. Niestety jako pierwsi szybko straciliśmy bramę, co trochę wybiło nas z rytmu, ale konsekwentna gra piłką sprawił, że niedługo potem wyrównaliśmy. Druga połowa była już na remis i to my straciliśmy drugą bramkę po jednym z rzutów rożnych. Później wciąż przebywaliśmy na połowie rywala, ale nie udało się już dogonić wyniku - relacjonował nam Kacper Bobek.

NKP Podhale II Nowy Targ - Lubań Tylmanowa 1:2 (1:1)