Najmłodszy kapitan w A klasie – wywiady z młodymi odc. 13

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Najmłodszy kapitan w A klasie – wywiady z młodymi odc. 13
2017-10-25

Był najmłodszym kapitanem w podhalańskiej A klasie, zasmakował krakowskiej piłki i choć ma „papiery” na granie wyżej, to wciąż jest wierny jednemu klubowi. Zapraszamy na wywiad z Kacprem Bobkiem!

Kacper Bobek to zawodnik drugiej drużyny NKP Podhale, urodzony w roku 1999. Pasję do piłki zaszczepił w nim jego starszy brat – Marcin, niegdyś kapitan pierwszego zespołu Podhala, który rok po roku wywalczał awans z C klasy do kolejnych wyższych lig. Dziś wiemy, że pociąg ekspresowy NKP I zatrzymał się dopiero na stacji III liga.

Kacper był moim kolejnym gościem w serii „wywiady z młodymi”, do której wracam po dłuższej przerwie. Mam nadzieję, że na lekturze mojej rozmowy z młodym piłkarzem Podhala spędzą Państwo kilka naprawdę miłych i ciekawych chwil – zapraszam!

Jakub Udziela: W zeszłym sezonie zostałeś wybrany kapitanem drużyny NKP Podhale II Nowy Targ w podhalańskiej A klasie. Jak to się stało i jak się czułeś jako najmłodszy kapitan tych rozgrywek?
Kacper Bobek:  Przede wszystkim bardzo się ucieszyłem, że trener docenił moją pracę i mój wkład w drużynę. Z mojej strony starałem się dać zespołowi wszystko to, co najlepsze. Jeśli chodzi o sam wybór na kapitana, to wyglądał on tak, że trener Marcin Faron zapytał mnie, czy udźwignę ciężar takiej roli, a ja potwierdziłem. Swoją decyzję trener argumentował moimi staraniami, zaangażowaniem i zdolnością do zażegnywania konfliktów.

Byłeś kiedykolwiek wcześniej kapitanem jakiegoś zespołu?
- Tak, w juniorach i trampkarzach.

Czyli nie była to dla Ciebie nowość?
- Oj, była. Piłka seniorska to jednak zupełnie co innego niż juniorzy.

Wskazałbyś jakieś różnice?
- Na pewno w juniorach grałem ze swoimi rówieśnikami lub zawodnikami maksymalnie o rok starszymi lub o rok młodszymi. Tymczasem w drugiej drużynie Podhala (seniorskiej) grałem z zawodnikami niekiedy nawet o 10 lat starszymi ode mnie.

Tekst: Jakub Udziela

DALSZA CZĘŚC WYWIADU NA: SportowePodhale.pl

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY