Punkt zdobyty w Jarosławiu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Punkt zdobyty w Jarosławiu
2017-08-27

Drugi remis z rzędu w rozgrywkach 3 ligi odnotowali piłkarze Podhala Nowy Targ. Po remisie 1:1 w poprzedniej kolejce na własnym boisku z Unią Tarnów, tym razem nowotarżanie w takich samych rozmiarach zremisowali wyjazdowe starcie z JKS 1909 Jarosław.

Pierwsze minuty asekuracyjne z obu stron. Zawodnicy próbowali głównie uderzeń z dystansu, ale na ogół nie sprawiały one większych problemów bramkarzom. Mniej więcej po pół godzinie gry zaznaczyła się przewaga gospodarzy. Sygnałem ostrzegawczym dla Podhala było uderzenie w słupek Daniela Kmaka. To była 30 minuta. Minęły kolejne 4 minuty i nowotarżanie stracili gola, po zagraniu z bocznego sektora boiska Kmaka i strzale głową Rafała Surmiaka. Nowotarżanie próbowali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Najbliżej tego był Przemysław Piwowarczyk, ale po jego uderzeniu instynktownie interweniował Mateusz Zając.

Podhalanie dopięli swego w 57 min. Po zagraniu Rafała Komorka, jeden z zawodników gospodarzy zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i arbiter wskazał na rzut karny, którego na wyrównującego gola zamienił Michał Nawrot. W 62 min to gospodarze bliscy byli odzyskania prowadzenia. Surmiak uprzedził Szukałę, uderzył na bramkę, ale w ostatnim momencie zdążył interweniować Michał Bedronka. W 74 min z kolei swoją okazję miał wprowadzony po przerwie gracz Podhala Bartłomiej Pająk, który uderzył jednak wprost w Zająca. Bramkarz gospodarzy był też bohaterem akcji z 85 min, kiedy w efektowny sposób wybronił „główkę” Wojciecha Kobylarczyka. Po chwili, po drugiej stronie boiska, nieznacznie z dystansu chybił Kamil Stachyra.

Znów ten sam scenariusz. Przegrywamy 0:1 po naszym niedopatrzeniu w polu karnym. Znów zmuszeniu jesteśmy gonić wynik. Udało się, a była nawet okazja by to spotkanie wygrać. Na pewno pozytywne jest to, że potrafimy się podnieść po straconym golu, ale denerwujące z kolei jest to jak łatwo tracimy bramki – przyznał po spotkaniu trener Podhala, Tomasz Kulawik.

JKS 1909 Jarosław – NKP Podhale Nowy Targ 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Surmiak 34, 1:1 Nawrot 57 z karnego.

JKS: Zając – Ochał, Michalak, Urbaniak (46 Bała), Tarasenko ŻK – Kmak (64 Stachyra), Gliniak ŻK, Boratyn (76 Purcha), Zawiślak ŻK, Surmiak – Maciejewski.

Podhale: Szukała – Barbus ŻK, Cyfert, Lewiński, Drobnak – Piwowarczyk (46 Komorek), Nawrot ŻK (72 Przybylski), Ligienza (56 Bedronka), Świerzbiński (46 Pająk ŻK), Przemyk (56 Kobylarczyk) – Pląskowski.

Sędziował: Kamil Przyłucki z Sandomierza. Widzów: 200