Potrzeba zaangażowania od samego początku

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Potrzeba zaangażowania od samego początku
2017-08-29

Jutro o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Nowym Targu znów zobaczymy III-ligowe zmagania piłkarzy NKP. Tym razem, po dwóch remisach i dwóch zwycięstwach na początku rozgrywek, podejmą oni u siebie Spartakus Daleszyce.

Fot. Maciej Zubek

Początek sezonu w wykonaniu NKP Podhale był imponujący: najpierw wygrana 1:0 z faworyzowanym Motorem Lublin, a później "rozstrzelanie" Karpat Krosno i wynik 5:0 w meczu wyjazdowym. Na dodatek oba spotkania w bardzo dobrym stylu. Później tempo nieco spadło. Mecze z Unią Tarnów (u siebie) i JKS-em Jarosław (wyjazd) miały podobny scenariusz: najpierw Podhale straciło bramkę, a potem trzeba było się mocno postarać, by odrobić straty. Co zrobić, by jutro nie było podobnie?

Trzeba się zaangażować od samego początku - odpowiada nam trener Podhala, Tomasz Kulawik - nie możemy przespać pierwszych minut, bo tak było w dwóch ostatnich spotkaniach i potem ciężko było gonić wynik.

Spartakus to co prawda przedostatni zespół w tabeli, który jak na razie zdobył tylko 1 punkt za remis z Avią Świdnik, ale to jednocześnie drużyna, która nowotarżanom już nieraz napsuła sporo krwi. Podhale wydaje się być oczywiście faworytem, jednak i to może obrócić się na naszą niekorzyść. Trzeba być czujnym i skupionym od samego początku.

Swoje ściany mają pewne plusy i minusy - zaznacza trener NKP - plusem są na pewno kibice, którzy będą z nami. W drugą jednak stronę trzeba podejmować na boisku dobre decyzje przed własną publiką, co dla zawodnika bywa stresujące.

My mamy jednak nadzieję, że cały stres opadnie, a na nasz Stadion powrócą "Szarotki", jakie widzieliśmy w meczu z Motorem Lublin! Sprawmy, by nie tylko wyniki oraz gra, ale również głośny doping ponownie zagościł przy ulicy Kolejowej 161! Tak więc: do zobaczenia jutro - rozpoczynamy już o godzinie 17:00!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY