Trzebinia zasłużenie wygrywa u siebie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Trzebinia zasłużenie wygrywa u siebie
2017-09-03

W wyjazdowym spotkaniu z MKS Trzebinia pierwsza drużyna NKP Podhale musiała uznać dziś wyższość swojego rywala, który zasłużenie zwyciężył 4:1.

Już od pierwszej minuty gospodarze dali jasny sygnał naszym piłkarzom, że wacle nie zamierzają odpuszczać i dla nich liczy się tylko zwycięstwo. W pierwszej akcji meczu Szukała obronił sytuację sam na sam, a niedługo potem dobra wrzutka Kowalika o mały włos nie została skutecznie zamknięta przez jednego z piłkarzy Trzebini. Po kilku groźnych atakach, Trzebinia dopięła w końcu swego w 17. minucie, gdy Kowalik skutecznie wykończył akcję strzałem głową. Ten gol tylko napędził gospodarzy, którzy bardzo mocno bronili własnego pola karnego. W kolejnych minutach Podhale próbowało strzałów z dystansu i szukało okazji w zamieszaniu podbramkowym, ale to na niewiele się zdało. W odpowiedzi nasi rywale ostemplowali słupek i zmusili do sporej gimnastyki naszego goalkeepera. Ostatecznie pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 1:0 dla MKS-u.

W przerwie NKP dokonało 2 ofensywnych zmian (wszedł Dziedzic i Świerzbiński za Barbusa i Przybylskiego), ale na niewiele się zdały, bowiem już w 47. minucie strzałem z pola karnego Szukałę pokonał Mizia. Nie ulegało wątpliwości, że to Trzebinia kontroluje spotkanie, ale przez długi czas gra utrzymywała się w środku pola i obyło się bez zagrożenia pod bramkami z obu stron. Swego rodzaju "fatum" w tym meczu były dla NKP... zmiany, bowiem w 73. minucie straciliśmy kolejnego, trzeciego gola i również zaraz po zmainie (w 72. minucie boisko opuścił Przemyk, a wszedł na nie Buć). W 77. minucie udało się nam w końcu przelamać defensywę Trzebini i z rzutu karnego trafił Nawrot. Ten sam zawodnik chwilę później po rzucie wolnym ostemplował słupek, dając tym samym sygnał do natarcia, ale niestety nieskutecznego. W 92. minucie Majcherczyk postawił "kropkę nad i", dzięki czemu Trzebinia ostatecznie wygrała aż 4:1.

MKS Trzebinia - NKP Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0)