Szukała w NKP Podhale (+VIDEO)!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Szukała w NKP Podhale (+VIDEO)!
2017-06-19

Miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem naszego klubu został 18-letni bramkarz, Mateusz Szukała!

Młody zawodnik Górnika Zabrze urodził się 24 marca 1999 roku w Bytomiu, ale już w 2010 trafił do Promotora Zabrze, a następnie Górnika Zabrze. Przez ten okres był prowadzony m. in. przez trenera Tomasza Gorczyka - obecnego dyrektora Akademii Piłkarskiej Podhala i trenera Tomasza Ligudzińskiego - koordynatora ds. szkoleniowych w NKP Podhale. Mając 16 lat debiutował w Centralnej Lidze Juniorów, wywalczając z Górnikiem Zabrze brązowy medal najwyższej juniorskiej klasy rozgrywkowej w Polsce. 23 października 2016 roku został powołany na konsultację szkoleniową bramkarzy Reprezentacji Polski U-18 (roczniki 1999), a w zakończonym niedawno sezonie znalazł się nawet w 18-tce meczowej pierwszej, I-ligowej drużyny Górnika Zabrze, która nie tak dawno wywalczyła awans do Ekstraklasy.

Mateusz - co skłoniło cię do przyjazdu na Podhale? - pytamy nowego bramkarza NKP Podhale.
Mateusz Szukała: Przede wszystkim chcę się ograć w III lidze. Wiadomo - jest to wysoki poziom i silna liga. W Górniku mamy w pierwszej drużynie trzech bramkarzy i ciężko było się przebić. Grałem więc głównie w rezerwach i Centralnej Lidze Juniorów.

A z jakimi nadziejami wiążesz ten sezon w Nowy Targu?
- Na pewno chciałbym grać jak najwięcej, być pierwszym bramkarzem i pomóc drużynie walczyć o awans, bo z tego co wiem, to cele są ambitne i do nich będziemy dążyć.

To twoja pierwsza wizyta na Podhalu czy miałeś już styczność z podhalańską piłką?
- Nie miałem. To moja pierwsza wizyta tutaj. Jestem rodowitym Ślązakiem i tam spędziłem całą dotychczasową karierę. Z Nowego Targu znam jedynie trenerów Gorczyka i Ligudzińskiego oraz trzech zawodników, z którymi grałem kiedyś w Górniku: Jarka Potońca, Kubę Luberdą i Mateusza Hreśkę.

W takim razie dzięki za rozmowę i powodzenia!
- Dzięki!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY