4 sparingi przed wznowieniem rozgrywek

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 4 sparingi przed wznowieniem rozgrywek
2017-07-21

Już 12 sierpnia rusza nowy sezon w III lidze grupie IV. W ramach przygotowań do zbliżających się rozgrywek, NKP Podhale rozegra 4 mecze kontrolne. Więcej o naszych przeciwnikach w poniższym artykule.

Dwa z czterech zespołów, z jakimi Podhale zmierzy się w zbliżających się spotkaniach, to kluby IV-ligowe, jeden to klub V-ligowy. Kolejny to znana z zeszłego sezonu drużyna MKS Trzebini/Sierszy. Poniżej obrazowo przedstawiamy z kim, gdzie i kiedy "Szarotki" rozegrają mecze kontrolne.

Sparing I

Termin: 22 lipca (sobota), godz. 16:00
Miejsce: Stadion w Ostrowsku
Przeciwnik: LKS Szaflary

Klub z Szaflar to zespół V-ligowy, który zeszły sezon zakończył na bardzo wysokim, 3. miejscu w tabeli, będąc dosłownie o włos od awansu do IV ligi. To klasowy przeciwnik, który z roku na rok wydaje się być mocniejszy. Szczególnego "smaczku" w tym meczu dodaje fakt, że drużynę z Szaflar prowadzi trener AP Podhala - Tomasz Ligudzński. Z pewnością szykuje się więc ciekawe widowisko.

Sparing II

Termin: 26 lipca (środa)
Miejsce: Stadion w Biegonicach
Przeciwnik: Poprad Muszyna

Poprad to stały już przeciwnik Podhala w kalendarzu meczów kontrolnych. Zeszły sezon - podobnie jak Szaflary - zakończył na 3. miejscu w swojej IV lidze, będąc punkt za drugim i siedem punktów za pierwszym miejscem. Klub z niższej niż Podhale klasy rozgrywkowej, ale z wielkimi ambicjami i solidnym zespołem. Bardzo dobry sparingpartner, na tle którego trenerzy będą mogli wiele zauważyć w grze swojej drużyny.

Sparing III

Termin: 29 lipca (sobota)
Przeciwnik: Polonia Poraj

Polonia to ostatni w całej stawce klub z IV ligi. W zeszłym sezonie reprezentował grupę śląską 1, rywalizując z wieloma znanymi markami (rezerwy takich klubów jak Ruch Chorzów, Piast Gliwice, czy GKS Tychy). Ostatecznie sezon zakończył na 10. miejscu w tabeli.

Sparing IV

Termin: 5 sierpnia (sobota)
Przeciwnik: MKS Trzebinia/Siersza

Zespół z Trzebini to dobrze znany naszej drużynie przeciwnik. W zeszłym sezonie w ramach rozgrywek III ligi grupy IV spotykaliśmy się dwukrotnie. Pierwsze, wyjazdowe spotkanie, NKP Podhale wygrało aż 4:1, zaś w rewanżu na własnym stadionie zwyciężyło 2:1. Ostatecznie Trzebinia zakończyła sezon na 12. miejscu w tabeli, ale z niedużą stratą do siódmych Karpat Krosno i ósmego Podhala (5 punktów). Ponadto w czasie rozgrywek potrafiła napsuć sporo krwi takim rywalom jak Garbarnia Kraków, czy Soła Oświęcim. Czeka nas pojedynek z zespołem o sporym potencjale, nieobliczalnym, lubiącym zaskakiwać.


Przygotowania do nowego sezonu zakończy oficjalnie pierwszy mecz ligowy, jaki zaplanowano na 12 sierpnia. Wtedy właśnie do Nowego Targu przyjedzie druga drużyna zeszłego sezonu - Motor Lublin.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY