Krótka prezentacja pucharowego rywala NKP

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Krótka prezentacja pucharowego rywala NKP
2017-06-23

Wczoraj w południe odbyło się losowanie par rundy wstępnej i I rundy Pucharu Polski 2017/2018 (1/32 finału). W rundzie wstępnej do 1/32 finału PP rywalem Podhala będzie II-ligowa Siarka Tarnobrzeg.

To pierwszy taki przypadek w historii, gdy klub z naszego regionu weźmie udział w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski. Pierwszym rywalem naszych piłkarzy na tym szczeblu będzie II-ligowa Siarka Tarnobrzeg, którą postaramy się poniżej pokrótce zaprezentować.

Zespół Siarki zeszły sezon zakończył na 6. miejscu w tabeli, ocierając się o strefę barażową do I ligi. Łącznie w 34 meczach zdobył 47 punktów. Zespół z Podkarpacia zdecydowanie lepiej radził sobie w meczach na własnym stadionie, gdzie zaliczył 9 zwycięstw, 5 remisów i 3 porażki. Na wyjeździe zdołał wygrać tylko 4 razy, tyleż samo spotkań zresmiować, a 9 przegrać.

Ostatecznie zajęcie 6. miejsca w II lidze przez Siarkę było odbierane jako wielki sukces i nagroda za odważną grę młodymi zawodnikami. Co warte zauważnia - na koniec rundy wiosennej sezonu 2016/2017 średnia wieku w drużynie Siarki wyniosła nieco ponad 22 lata i czyniła ją najmłodszym zespołem w II lidze. Na potwierdzenie doskonałej pracy z młodzieżą w Tarnobrzegu, dodamy, że aż dwóch piłkarzy Siarki w przyszłym sezonie zasili zespoły Ekstraklasy: Bartosz Waleńcik trafił do Piasta Gliwice, a Michał Żebrakowski do Arki Gdynia.

I to tyle z naszej strony, jeśli chodzi o krótką prezentację najbliższego, pucharowego rywala NKP Podhale. Więcej możecie Państwo usłyszeć i zobaczyć na poniższych filmikach, podsumowujących II-ligowy sezon Siarki.

Mecz z Siarką zostanie rozegrany na Stadionie w Nowym Targu 15 lub 16 lipca. Oczywiście jak zawsze - mierzymy w zwycięstwo! Jeżeli padnie ono łupem naszych piłkarzy, to w kolejnej rundzie Pucharu Polski (1/32 finału) zmierzymy się na własnym stadionie z I-ligowym GKS-em Katowice.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY