II-ligowy futbol na stadionie w Nowym Targu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ II-ligowy futbol na stadionie w Nowym Targu
2017-07-15

Meczem z Siarką Tarnobrzeg piłkarze NKP Podhale Nowy Targ oficjalnie rozpoczęli sezon 2017/2018. Nasi piłkarze podejmowali zespół z wyższej klasy rozgrywkowej, choć przez większość meczu nie było to widoczne.

- fot. Szymon Pyzowski -

"Szarotki" spotkanie rozpoczęły od wysokiego pressingu, czym wyraźnie zaskoczyli Siarkę. Niestety, naszym nie udało się w tym okresie stworzyć akcji bramkowej, ale z drugiej strony nie dopuścili też do swojej szesnastki przeciwników. Około 20-tej minuty mecz się wyrównał, ale oba zespoły wciąż grały bardzo mądrze i na niewiele pozwalały swoim rywalom. Ostatnie paręnaście minut należało do gości z Tarnobrzega, którzy pokusili się o kilka groźnych strzałów z okolic 16-tego metra i niebezpieczne uderzenie głową, które w ostatniej akcji pierwszej połowy mogło im dać upragnionego gola.

Po przerwie inicjatywę na dobre przejęła drużyna Siarki, ale poza mocnym strzałem w środek bramki, który kapitalnie wybronił Gorzelański, nie doszła do czystej sytuacji strzeleckiej. Wszystko to dzięki mądrej grze defensywy Podhala, która dzielnie pilnowała swojego pola karnego. Niestety, w 66. minucie goście w końcu złamali naszą obronę i po mocnym, płaskim uderzeniu z okolic 16-tego metra, Gorzelański przepuścił piłkę między nogami. Po straconym golu Podhale próbowało przebić się przed defensywę Siarki skrzydłami, ale i tam było dobrze blokowane przez swoich rywali. Goście z Tarnobrzega, po upragnionym trafieniu, nie zamierzali się tylko bronić i w dalszym ciągu przypuszczali ataki na naszą bramkę. Ostatecznie najlepszą obroną okazał się atak, bowiem nowotarżanom nie udało się już wyrównać i końcowy gwizdek arbitra oznaczał, że to Siarka przejdzie do następnej rundy Pucharu Polski, w której na własnym stadionie podejmie I-ligowy GKS Katowice.

Uważam, że moi zawodnicy zagrali bardzo ambitnie i można im za to tylko przyklasnąć. Oczywiście chcieli się pokazać z jak najlepszej strony i ten mecz to plus dla nich. Mogli zobaczyć jak wygląda drużyna z II ligi, ile nam do niej brakuje i jak można dobrze grać w piłkę. Dlatego jest to dla nas bardzo dobry mecz. Siarka grała inteligentnie, widać było, że to drużyna, która mało faulowała, chciała długo utrzymywać się przy piłce. Myślę, że początku był to dobry dla oka futbol, typowy II-ligowy - powiedział po meczu trener Podhala, Tomasz Kulawik.

NKP Podhale Nowy Targ – Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
0:1
- Grzesik - 66'

Skład Podhala: Gorzelański - Drobńak, Mikołajczyk, Bedronka, Komorek - Czubin (78' Silczuk), Ligienza, Świerzbiński, Nawrot, Kobylarczyk (60' Hreśka) - Piwowarczyk.
Skład Siarki: Dybowski - Witasik, Kubowicz, Zaradny (90 Przewoźnik), Janeczko (78 Ropski), Stępień, Broź ( 85 Dawidowicz), Grzesik, Czyżycki, Witkowski, Płatek.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY