Ostre strzelanie w Tylmanowej

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Ostre strzelanie w Tylmanowej
2017-09-06

W ramach 2. rundy Pucharu Polski Podhala III-ligowe NKP Podhale wybrało się dziś do Tylmanowej. Tam - zgodnie z oczekiwaniami - pewnie i wysoko pokonało swoich rywali.

Pierwszy gol dla NKP padł już w 8. minucie, gdy doskonale obsłużony przez Dziedzica Pająk przymierzył w dolny róg bramki. Na drugie trafienie nie musieliśmy zbyt długo czekać, bowiem w 22. minucie po indywidualnym rajdzie Czubina prawym skrzydłem, Ligienza zebrał niedokładne dośrodkowanie i przymierzył - podobnie jak Pająk - w lewy dolny róg bramki. Pewne, choć jeszcze nie tak okazałe prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej części gry, choć sytuacji na podwyższenie wyniku nasz zespół miał jeszcze kilka.

Drugie 45 minut szybkim trafieniem otworzył Przybylski (wszedł na boisko 3 minuty wcześniej), wykorzystując dobre dogranie od Kobylarczyka. Kolejne dwa gole dla naszych padły po rzutach karnych: pierwszy po dobitce wykorzystał Świerzbiński, drugi - już pewnie, za pierwszym uderzeniem - Ligienza. Szczególnej urody bramka padła w 70. minucie, gdy strzałem z dstansu Gołdyna pokonał Kobylarczyk. Chwilę później Przybylski wykorzystał kolejne dośrodkowanie naszego młodzieżowego Reprezentanta Polski i było już 7:0. W 78. minucie "Przybył" pokonał bramkarza gospodarzy po raz trzeci - tym razem pięknym strzałem w samo okienko. Wynik ustalił zaś Pląskowski - na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

Ostre strzelanie w Tylmanowej zatrzymało się ostatecznie na wyniku 9:0. Oznacza to, że w następnej rundzie Pucharu Polski Podhala nasz zespół trafi na ciężkiego rywala - IV-ligową Watrę Bukowinę Tatrzańską, triumfatora ubiegłorocznych rozgrywek.

Lubań Tylmanowa - NKP Podhale Nowy Targ 0:9 (0:2)