Zgodnie z planem. Podhale w finale Pucharu Podhala

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zgodnie z planem. Podhale w finale Pucharu Podhala
2018-05-09

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podhala, NKP Podhale pokonało na wyjeździe Wierchy Rabka i awansowało do finału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Huragan Waksmund - LKS Szaflary (ten półfinał zaplanowano na 16 maja).

Od początku spotkania to "Szarotki" prowadziły grę i już w 9. minucie potwierdziły swoją przewagę, gdy na listę strzelców po strzale głową wpisał się Bedronka. Chwilę później było już 2:0, gdy w inteligentny sposób rzut wolny rozegrał strzelec pierwszej bramki, uruchamiają wychodzącego sam na sam Kuźmę, który skutecznie wykończył dzieło. Swoich szans szukali także Nawrot i Mrówka, ale ich uderzenia były nieskuteczne. W 24', a następnie w 31' minucie gracze Rabki dwukrotnie brzydko potraktowali Barbusa, który chwilę później musiał z lekką kontuzją opuścić murawę (wszedł za niego Mizia). Za drugi z fauli gracz gospodarzy obejrzał czerwoną kartkę, co z pewnością nie ułatwiło rabczanom gry. Wynik pierwszej połowy ustalił niedługo potem Nawrot, precyzyjnym strzałem z 16. metra.

Ten sam zawodnik, który kończył strzelanie w pierwszej części gry, mógł je rozpocząć w drugiej, ale tym razem trafił prosto w bramkarza. W 57' minucie ławka Podhala zadrżała, gdy strzał Lupy z rzutu wolnego minimalnie minął okienko bramki, strzeżonej przez Szukałę. To najwidoczniej na moment rozluźniło naszych graczy, bowiem minutę później "Szuki" musiał ratować swój zespół, broniąc nogami w sytuacji sam na sam. Na całe szczęście, Podhale szybko wzięło się w garść i w 70' minucie kolejne trafienie dołożył Mrówka, a w 77' Nawrot (strzał z 30. metrów!). Wynik spotkania ustalił Przybylski, popisując się technicznym uderzeniem, które przelobowało bramkarza gospodarzy.

Wierchy Rabka - NKP Podhale Nowy Targ 0:6 (0:3)